Moda na samodzielne przygotowywanie gofrów rośnie w naszym kraju z roku na rok. Kiedyś gofry kojarzyły nam się tylko z wakacjami, w czasie których zajadaliśmy się nimi niemal codziennie, a dziś możemy je bez problemu upiec we własnym domu. Mało tego! Klasyczna gofrownica coraz częściej zastępowana jest przez tzw. bąbelkową? Co je różni i jakie TOP 3 urządzenia tego typu Polacy wybierają najczęściej?

Gofrownice bąbelkowe – co, jak, dlaczego?

Nowoczesne, bąbelkowe urządzenie do gofrów w zasadzie niewiele się różni od klasycznego. Jedynym, bardzo ważnym punktem jest jego kształt, zamiast gofrów z wydrążonymi, wklęsłymi kwadratami otrzymujemy tu gofry z wypukłymi bąbelkami! Co ciekawe, bąbelki te można nadziewać słodkościami jeszcze w trakcie pieczenia, a z opinii użytkowników wynika też, że tak zrobione gofry zjada się o wiele wygodniej!

3 Najlepsze Gofrownice Bąbelkowe

Wg internetowych rankingów do czołowej trójki najpopularniejszych sprzętów bąbelkowych do gofrów należą:

  1. Ngastro X3 – niewielka, ale bardzo profesjonalnie wykonana gofrownica bąbelkowa, która pozwala na przygotowanie za jednym zamachem jednego gofra. Idealna do domu, kawiarni, cukierni czy food-trucka. W komplecie zawiera precyzyjny minutnik to odliczania czasu pieczenia gofra, regulację temperatury, a zrobione w niej ciasto ma ciekawą formę sześciokąta. Cena: ok 1500 zł.
  2. Forgast FG09702 – najtańsza dostępna na rynku maszynka tego typu, posiadająca porządny statyw z regulacją temperatury, timerem i poręcznymi pokrętłami. Jej atutem jest teflonowa płyta, która zapobiega przywieraniu ciasta podczas pieczenia. Kształt gofrów: sześciokątny. Cena: ok 700 zł.
  3. Maxima 09365120 – wygodna w obsłudze gofrownica z zakresem regulowania temperatury między 50 a 300 stopni Celsjusza, wykonana z porządnej stali nierdzewnej, z mocą 1400 W. Producent zadbał o to, by cechowała się prostym czyszczeniem (nieprzywierająca powłoka pieczenia), klasycznymi sześciokątnymi kształtami gofrów o dużą wytrzymałością. Dodatkowo posiada lampkę kontrolną, które informuje o tym, czy element grzejny jest już na tyle gorący, by można było na niego wylać ciasto, a następnie również świeceniem sygnalizuje, że gofr jest gotowy. Cena: ok. 700-750 zł.

Decydując się na którykolwiek sprzęt z rankingu na 3 Najlepsze Gofrownice Bąbelkowe, mamy pewność, że pieczone w nich gofry wyjdą idealnie, a same urządzenia będą nam służyć w domach przez wiele sezonów! Wszystkie wymienione w zestawieniu gofrownice można bez problemu znaleźć w popularnych sklepach internetowych.