Afrykarium Wrocław, które jest częścią wrocławskiego ZOO, od 2014 roku jest największą atrakcją Dolnego Śląska. Warto też dodać, że podobnego obiektu nie ma w całej Europie. Odwiedzając Wrocław, koniecznie trzeba wybrać się w to miejsce. Można tu zobaczyć niespotykane na terenie naszego kontynentu zwierzęta na własne oczy!

Co można zobaczyć w Afrykarium Wrocław?

Afrykarium Wrocław zostało podzielone na kilka części tematycznych, a każda z nich przedstawia funkcjonowanie innego, odmiennego ekosystemu. Znajdujące się tu baseny mają łączną pojemność 15 milionów litrów i zamieszkują je zwierzęta z ponad 200 różnych gatunków, a ich liczba stale się powiększa. Do najchętniej oglądanych wystaw należą:

Morze Czerwone

Wystawa Morze Czerwone to akwarium o pojemności ponad miliona litrów wody ze sztucznie stworzoną rafą koralową, którą zamieszkuje aż 60 odmiennych gatunków ryb. Do najciekawszych z nich należą moreny i piranie. Podziwiając tą część wystawy można się poczuć jak podczas wakacji w Egipcie.

Afryka Wschodnia

Na szczególną uwagę zasługuje wystawa przedstawiająca Afrykę wschodnią. Można tutaj zobaczyć m.in. hipopotamy nilowe, mrówniki, małe antylopy i dikdiki, a także egzotyczne kaczki i ibisy oraz malownicze motyle. Ciekawą atrakcją turystyczna stanowi także kolonia niezwykłych gryzoni – golców. Warto również obejrzeć akwaria z rybami z wielkich rowów afrykańskich, czyli wysychających jezior. Niestety niektóre gatunki ryb nie występują już w swoim naturalnym środowisku.

Kanał Mozambicki

Kanał mozambicki to 18-metrowy szklany tunel przechodzący przez zbiornik, w którym można zobaczyć pływające żółwie, płaszczki, rekiny oraz wiele innych gatunków ryb. Podziwianie morskiego świata z perspektywy dna oceanu stanowi świetną atrakcję, zarówno dla małych, jak i dla dużych turystów.

Wybrzeże Szkieletów

Kolejną atrakcją Afrykarium jest Wybrzeże Szkieletów. Można tu zobaczyć wygrzewające się na kamienistej plaży foki i pingwiny, a w nieco dalszej części wystawy dostrzec można kolorowe gatunki meduz, oraz straszliwe drapieżniki takie jak mureny.

Dżungla Kongo

Wystawa przedstawiająca dżunglę Kongo przyciąga uwagą wszystkich zwiedzających. Można tam spotkać roślinożerne ssaki nazywane syrenami, które wyglądem przypominają delfiny, a także drapieżne krokodyle i liczne gatunki ptaków. Mieszkają tu też jedyne w Polsce manaty – zagrożone wyginięciem wielkie pływające ssaki, które należą do rzędu syren. Atrakcją jest również niewielka wystawa mięsożernych roślin.

Afrykarium we Wrocławiu wciąż sprowadza nowe gatunki zwierząt. Prowadzone są tu również zajęcia edukacyjne. Goście do dyspozycji mają także restaurację, taras widokowy oraz sklep z pamiątkami.

Afrykarium Wrocław — cennik i godziny otwarcia

Bilety do Afrykarium Wrocław można kupić w kasach ZOO lub online. Ta druga opcja jest zdecydowanie wygodniejsza, ponieważ pozwoli nam uniknąć kolejek. Będziemy też mieć pewność, że dostaniemy się tam dokładnie o zaplanowanej godzinie. Ceny biletów do Afrykarium przedstawiają się następująco:

  • Dzieci 0-3 lat oraz seniorzy 75+ wchodzą za darmo
  • Bilet normalny: 55 zł
  • Bilet ulgowy: 45 zł
  • Bilet studencki: 45 zł
  • Bilet rodzinny (2 osoby dorosłe i 3 dzieci): 170 zł.

Kupując bilety przez Internet mamy tez możliwość wsparcia gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem. W ramach akcji ZOO na ratunek ceny biletów mają doliczone 1 zł darowizny, która jest oczywiście dobrowolna, jednak, przy domyślnym wyborze biletu zostaje automatycznie doliczona.

Afrykarium czynne jest codziennie, również w niedziele i święta, w następujących godzinach:

  • Poniedziałek – czwartek: godzina 9-17
  • Piątek, sobota, niedziela: 9-18.

Na zwiedzanie Afrykarium Wrocław trzeba przygotować odpowiedni zapas czasu. Można tu spędzić nawet 3 godziny, a przecież to tylko jedna z części wrocławskiego ZOO.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]