Narożniki są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych mebli wypoczynkowych do polskich salonów, pokojów dziecięcych i młodzieżowych. Ich głównym atutem jest optymalne wykorzystanie domowej przestrzeni, dzięki któremu zyskujemy więcej miejsca na spanie (opcja narożników rozkładanych) oraz na samo siedzenie (bez rozkładania). W sklepach sieci Agata meble, narożnik można dostać w tak wielu wariacjach, że czasem trudno jest podjąć decyzję! Od czego zacząć?

Przegląd działu Agata meble narożnik i podpowiedzi zakupowe

Zanim zanurzymy się w przeglądzie mebli, czy to na stronie sklepu internetowego, czy bezpośrednio w siedzibie stacjonarnej, zastanówmy się nad kilkoma ważnymi kwestiami:

  • Po pierwsze: jakie ma być główne przeznaczenie narożnika? Czy chcemy żeby był alternatywą do spania dla gości, czy ma po prostu zająć wolną ścianę i dać więcej miejsc siedzących?
  • Po drugie: czy jest prawo, czy lewostronny? To ważne, bo jeśli nie sprawdzimy tego przed wyjściem z domu i na szybko kupimy coś, co nam się podoba, to po powrocie może się okazać, że „odstający” bok narożnika nijak nie pasuje do miejsca, w którym miał być on wstawiony!
  • Po trzecie: jaka kolorystyka będzie pasowała do aktualnego wystroju mieszkania?

Te trzy proste punkty pozwolą nam szybko odrzucić z całej gamy bogatego wyboru meblowego przynajmniej połowę! Zyskana dzięki temu oszczędność czasu będzie naprawdę duża i spokojnie będziemy mogli go poświęcić na wybranie mebla, który nam się spodoba.

Jakie narożniki znajdziemy w sieci Agata Meble?

  • Prawostronne i lewostronne
  • Z opcją rozkładania czyli dodatkowym spaniem (nieco droższe) oraz bez takiej możliwości (tańsze)
  • Wykonane w obiciu z tkanin w różnych kolorach, ale i skóry czy sztucznej skóry. Tu warto przemyśleć, który wariant będzie dla nas ciekawszy: tkanina jest milsza w dotyku i ciepła, skóra elegancka, surowa, chłodna i nie tak przytulna. Jeśli narożnik ma pełnić funkcję wizualne a nie czysto komfortowe, to skóra sprawdzi się lepiej, ale jeśli z zimnem bijącym od mebla nie jest nam po drodze, postawmy na wykonanie z tkanin!
  • Tanie i prostsze w formie (cenowo od 1800 do ok 2300 zł) lub droższe, wykonane z trwalszych materiałów (do nawet kilkunastu tysięcy złotych)
  • Rozbudowane o dodatkowe pufy, podłokietniki, ruchome elementy oparć pozwalające na sterowanie kątem ich nachylenia czy nietypowe zakręty i dostawki, które można w trakcie używania przesuwać, zmieniając ich formę i styl.
  • Minimalistyczne, bez udziwnień, okrojone, klasyczne i co ważne: ekonomiczne!
  • Z poduchami umieszczonymi luźno lub trwale wbudowanymi w konstrukcję mebla