Drewno jest w modzie od zawsze i prawdopodobnie nigdy z niej nie wyjdzie. Biała łazienka z drewnem to z kolei hit, jeśli chodzi o wnętrzarską modę ostatnich miesięcy. Coraz więcej projektantów docenia prostotę, uniwersalność i klasyczność połączenia bieli z drewnem. Nic dziwnego, ponieważ to rozwiązanie posiada mnóstwo zalet. Biel stanowi dobrą bazę dla praktycznie każdego przyszłego projektu, jaki będziemy chcieli stworzyć w naszej łazience. Unikniemy generalnego remontu tego pomieszczenia. Drewno to z kolei innowacja, jeśli chodzi o łazienkę. Do tej pory mniej popularne, ze względu na trudność utrzymania go w warunkach wilgoci, teraz przeżywa swój najlepszy czas. Na rynku powstało tyle impregnatów oraz materiałów świetnie imitujących drewno, że nie ma już przeszkód, by umieścić je w swojej łazience. Jeśli biała łazienka z drewnem zdobyła Twoje zainteresowanie, to sprawdź kilka propozycji aranżacji. 

Ściany i podłogi. 

Bardzo popularnym motywem stało się umieszczanie imitujących drewno płytek na całej podłodze i pojedynczych miejscach na ścianach. Resztę powierzchni wypełniają klasyczne, białe płytki ceramiczne. Jest to dobre rozwiązanie, ze względu na to, że pozwala ujednolicić podłogi w całym domu zgodnie z najnowszym trendem. Dodatkowo jest ona spójna ze ścianą dzięki takim samym wstawkom, lecz unikamy optycznego zmniejszenia pomieszczenia jak wtedy, gdy cała powierzchnia ścian była pokryta drewnem. 

Drewniane dodatki do białej armatury. 

Wszelkie drewniane zabudowania armatury świetnie pasują do jej bieli. Wykończona drewnem wanna, prysznic czy zlew wygląda elegancko i estetycznie. Pamiętajmy jednak, ze miejsca te będą regularnie narażone na zachlapania. Wilgoć w łazience też robi swoje. Jeśli decydujemy się na taki zabieg z użyciem prawdziwego drewna, to upewnijmy się, że jest odpowiednio zabezpieczone a także sprawdźmy wcześniej, jak dbać o nie na co dzień- czym myć i jak często impregnować ponownie. 

Drewniany blat. 

Jeśli posiadamy aktualnie łazienkę urządzoną na biało i chcemy dodać drewniany akcent bez generalnego remontu, to świetnym rozwiązaniem będzie blat z drewna. Nie tylko da on mnóstwo dodatkowej powierzchni użytkowej, ale też sprawi, że łazienka zyska zupełnie nowy wygląd za pomocą zaledwie jednego nowego elementu. Świetnym dopełnieniem dla niego będzie drewniana rama lustra. Nie musimy koniecznie decydować się od razu na zakup nowego. Jeśli zlecimy oprawienie obecnego w drewnianą ramę osobie, która zajmuje się drewnem, zaoszczędzimy sporo pieniędzy. Tu również musimy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu nowych, drewnianych elementów. 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]