Biało szara kuchnia- idealne połączenie niezależnie od okoliczności. Ten zestaw kolorów sprawdza się w pomieszczeniach o każdej wielkości i w każdym stylu. Biel nadaje optycznie przestronności i rozjaśnia całą aranżację. Jednocześnie wydaje się zawsze elegancka, nowoczesna i pasuje do reszty mieszkania niezależnie od wybranego stylu przewodniego. Szarość za to delikatnie przełamuje monotonność, nie akcentując jednak mocno swojej obecności, przez co wciąż biel gra główną rolę. W zależności od upodobań możemy dobrać odcień od jasnego po prawie czarny- paleta barw jest tu ogromna. Szary, podobnie jak biały, zgrywa się z każdym otoczeniem. Nie gryzie się z żadnym kolorem i nie wyklucza odważnych, kolorowych dodatków. Biało szara kuchnia- idealne połączenie czy jednak monotonia? Sprawdźmy.

Biało szara kuchnia- idealne połączenie czy monotonia?

Biało szara kuchnia może zostać nazwana przez niektórych monotonną. Nic bardziej mylnego. To klasyczne, stonowane połączenie samo w sobie nadaje wnętrzu elegancji. W prostocie tego zestawienia barw tkwi cały sekret. Nawet najbardziej żywe połączenie kolorów okaże się monotonne, jeśli nasz projekt będzie niedopracowany i zbyt powierzchowny. Wtedy będziemy mieli nie dość, że monotonną kuchnię, to jeszcze pstrokatą. Kluczem do sukcesu są wykończenia i dodatki. Ozdobne krany, klamki czy lampki przełamią bez wątpienia zimne barwy mebli i ścian. Również klasyczna kuchenka z palnikami zamiast prostej płyty indukcyjnej będzie elementem, na którym zawiesimy oko. Wszystko uzależnione jest oczywiście od stylu przewodniego, który wybraliśmy przy projekcie. Inaczej wykończymy kuchnię w stylu loft, inaczej kuchnię glamour. 

Biało szara kuchnia- jakie dodatki?

Sekretem ponadczasowości biało- szarej kuchni jest jej uniwersalność. Mając tak stonowaną bazę możemy pozwolić sobie niemal na wszystkie dodatki i aranżacje, jakie przyjdą nam do głowy. Nie ma koloru, który gryzł by się z naszymi barwami przewodnimi. Możemy postawić zarówno na klasyczną czerwień, która nada wnętrzu charakteru jak i pastele. Równie dobrze nie musimy decydować się na jeden kolor. Poduszki, obrus, narzuty, wazony czy firanki, które będą grały ze sobą nawzajem, na pewno zgrają się także z bielą i szarościami. Jeśli chodzi o aranżację dodatków, to stonowana kuchnia bez mocnego akcentu kolorystycznego ma jeszcze jedną zaletę. W zależności od pory roku, możemy nadać pomieszczeniu odpowiedni klimat za pomocą dodatków. W przypadku połączenia bieli i szarości będziemy mogli bez problemu przyozdobić dom zarówno na Boże Narodzenie jak i Wielkanoc i nic nie będzie się gryzło z kolorami charakterystycznymi dla danej okazji.