Butelkowa zieleń- farba czy sukienka? Okazuje się, że jedno i drugie. Wraz z nadejściem mody na odzież w tym odcieniu, powróciła zapomniana już moda na ciemnozielone wnętrza. Niegdyś kojarzone były one z przepychem i luksusem. Spotkać można było w tym kolorze głównie gabinety zamożnych ludzi. Butelkowa zieleń to także częsty akcent sal konferencyjnych czy innych, dostojnych miejsc. Dlatego właśnie używana jest głównie we wnętrzach w stylu glamour, choć już nie tylko. Ciemny odcień zieleni doceniają coraz bardziej projektanci specjalizujący się w najróżniejszych stylach. Butelkowa zieleń- farba, która nada twojemu wnętrzu klasy. 

Z jakimi innymi kolorami połączyć butelkową zieleń?

Jeśli obawiasz się, że farba w kolorze butelkowej zieleni będzie gryzła się z innymi kolorami to bez obaw. Naprawdę niewiele jest barw, które przeszkadzają sobie wzajemnie z ciemną zielenią. Wiele kolorów za to idealnie będzie współgrało! Manewrując połączeniami dodatkowo uzyskamy różne efekty. Butelkowa zieleń uzupełniona czerwienią czy granatem nada wnętrzu klasy, sprawi wrażenie lekkiego przepychu. Idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach w stylu glamour. Intensywny żółty zdejmie za to trochę ciężkości i świetnie będzie pasował choćby w salonie czy kuchni. Biel jest oczywiście uniwersalna i daje nam ogromne pole manewru w dalszym urządzaniu. Ponadto butelkowa zieleń wspaniale współgra z marmurem i złotymi lub srebrnymi elementami i wykończeniami. 

Butelkowa zieleń- farba jest ważna. 

Decydując się na farbę w kolorze butelkowej zieleni, niech nie zmyli nas jej ciemny odcień. Sugerując się nim, możemy wyjść z założenia, że nie będzie tak podatny na zabrudzenia i możemy zaoszczędzić na wyborze konkretnej farby. Nic bardziej mylnego. Również w wypadku ciemnych kolorów powinniśmy zainwestować w zmywalną farbę dobrej jakości. Ten kolor będzie dobrze prezentował się na ścianie tylko, jeśli nie będzie na nim zabrudzeń, prześwitów czy zadrapań. Jeśli chodzi o marki, które oferują nam farby w tym odcieniu, to najlepszym wyborem będzie Dulux lub Decoral. Są najłatwiej dostępne w sklepach a ceny nie są wbrew pozorom wygórowane. Jeśli wybierzemy dobrej jakości farbę, to wystarczy nałożenie jednej warstwy. Pożądanego odcienia szukajmy pod nazwą Avocado lub zieleń boho. Tańszym sposobem będzie zakup białej farby i zielonego barwnika. Uzyskany kolor nie będzie już niestety tak satysfakcjonujący a trwałość naszej ściany może pozostawiać wiele do życzenia. Nie warto tutaj oszczędzać, bo może skończyć się to szybką powtórką remontu. 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]