Łazienka to zazwyczaj jedno z najmniejszych pomieszczeń w domu. Nic więc dziwnego, że aranżacja małej łazienki z prysznicem i pralką stanowi nie lada wyzwanie. Czy jest to możliwe? Oczywiście, że tak. Nie mniej jednak potrzeba dobrego pomysłu, projektu i przemyślanych rozwiązań, by wszystko pomieścić. Każdemu przecież zależy, aby jego łazienka była nie tylko praktyczna, ale równocześnie estetyczna. Jak więc pomieścić wszystko potrzebne sprzęty na tak małej przestrzeni? Zapoznaj się z kilkoma naszymi wskazówkami, aby aranżacja małej łazienki z prysznicem i pralką nie doprowadziła cię do łez. 

Plan to podstawa. 

Jeśli przymierzasz się do aranżacji małej łazienki z prysznicem i pralką to postaw na porządny plan. Ustal, jakie sprzęty oprócz tych dwóch muszą jeszcze znaleźć się w Twojej przestrzeni. Szczególnie ważne jest to, aby wziąć pod uwagę ograniczenia związane z umieszczeniem kanalizacji. Na nic oglądanie inspiracji w internecie, jeśli okaże się, że fizycznie nie jesteś w stanie zorganizować tego w swojej łazience. Doprowadzi cię to jedynie do frustracji. 

Oszczędzaj miejsce nie rezygnując ze sprzętu. 

Często wydaje nam się, że nie jesteśmy w stanie fizycznie pogodzić wszystkich potrzebnych sprzętów na naszej małej przestrzeni. Czasem myślimy tak, bo nie bierzemy pod uwagę zmniejszenia obszaru, który będzie zajmowała dana rzecz. Nowoczesne, lekkie rozwiązania mogą okazać się rozwiązaniem naszego problemu. Jeśli klasyczny prysznic z obudową i brodzikiem sprawia, że łazienka staje się zbyt ciasna, rozważ inne opcje. Na rynku dostępny jest ogrom innych modeli. Najmniej obszernym rozwiązaniem będzie prysznic typu walk-in. Nie posiada on brodzika, od reszty łazienki oddzielony jest jedynie szklaną ścianką, którą możemy dostosować do naszych potrzeb. 

Jak zmieścić pralkę w małej łazience?

Pralka niestety zazwyczaj ma całkiem spore gabaryty, przez co ciężko zmieścić ją w małej przestrzeni łazienki. Rozważ opcję umieszczenia jej w zabudowie lub pod blatem, jeśli go posiadasz. Jeśli wciąż brakuje ci niezbędnych centymetrów, by wszystko działało jak trzeba, pozostaje ugryźć temat z innej strony. Rozważ, czy nie jesteś w stanie zaoszczędzić miejsca na podłodze, umieszczając inne rzeczy wyżej. Zamiast szafek stojących zdecyduj się na wiszące półki i szafki, które zwolnią miejsce pralce. Świetnym rozwiązaniem jest również wysoka szafa, w której na dole umieścić można pralkę a na górze pozostaje jeszcze wiele miejsca na przechowywanie rzeczy. Tym samym oszczędzasz mnóstwo przestrzeni, dzięki czemu łazienka stanie się bardziej komfortowa. 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]