Sekretarzyk to praktyczny mebel, który łączy w sobie biurko i komodę. Idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach, w których trudno wygospodarować miejsce na pracę, np. w salonie, czy też w jadalni. To także doskonała alternatywa dla tradycyjnych biurek – może znacznie praktyczniej wypełnić gabinet w mieszkaniu, dodając mu przy tym pewnego stylu.

Czym jest sekretarzyk?

Sekretarzyk to biurko, w którym niewielki blat został wzbogacony nadstawką z licznymi szufladkami i schowkami. W niektórych modelach nadstawkę można zamknąć uchylną klapą lub zasuwaną roletą. Taka budowa mebla pozwala na wygodne przechowywanie akcesoriów biurowych w jednym miejscu. Część sekretarzyków jest zamykana na klucz, dzięki czemu mamy pewność, iż nikt nie zajrzy do naszych dokumentów.

Sekretarzyki zwykle wykonane są z naturalnego drewna, dzięki czemu charakteryzują się dużą wytrzymałością. Te eleganckie meble nadadzą szyku każdemu pomieszczeniu, w którym zostaną umieszczone. Pasują zarówno do wnętrz utrzymanych w stylu klasycznym, jak i do surowych loftów. Oczywiście najbardziej doceniają je miłośnicy staroci i antyków, na które znów wraca moda.

Gdzie kupić sekretarzyk?

Obecnie miejscem, gdzie można kupić sekretarzyk, będą sklepy kolonialne, albo sklepy z antykami. Decydując się na zakup w takich miejscach możemy być pewni, że mebel będzie w dobrym stanie technicznym, nie będzie porysowany ani uszkodzony. Właściciele takich miejsc dbają bowiem o wysoką jakość sprzedawanych mebli i zanim wystawią jakikolwiek mebel na sprzedaż, przeprowadzają jego renowację. Co ważne, sekretarzyki dostępne są zwykle w pojedynczych egzemplarzach, a to gwarantuje na unikalność i oryginalność mebla.

Sekretarzyki nie są raczej dostępne w zwykłych salonach meblowych, które specjalizują się raczej w produkcji szkolnych i gabinetowych biurek. Oczywiście na rynku można kupić także nowoczesneowoczesne sekretarzyki, które charakteryzują się modernistyczną formą. Zwykle dostępne są w modnych aktualnie kolorach: białym, szarym, czarnym i pastelowych. Mają też nieco inne rozwiązania składania i ukrywania wypełnionych przegródek, np. biurko jest w formie głębszego korytka, a blat dzielony jest na części i każda z nich podnosi się i opuszcza, przykrywając to, co znajduje się wewnątrz.

Jednocześnie nowoczesne sekretarzyki spełniają często rolę toaletki i zagospodarowane akcesoriami do makijażu służą doskonale w sypialni czy garderobie.