Projektory do domu zamiast tradycyjnych telewizorów to już wcale nie taka nowa moda. Rozwiązanie to pojawiło się w projektach mieszkań i domów już ładnych parę lat temu. Nie jest to jednak wciąż tak popularne rozwiązanie. Co więcej, nie wszyscy zdają sobie sprawę z możliwości zamontowania takiego wielofunkcyjnego projektora zamiast telewizora w domowych warunkach. Technologia ta kojarzy się też zwłaszcza starszej części społeczeństwa z bardzo słabą jakością obrazu niczym ze szkolnego kina. Nic bardziej mylnego. Pamiętajmy, że technologia rozwija się teraz w szalonym tempie. Jakość obrazu jest zupełnie inna niż przed laty. Oczywiście istnieją projektory o słabszych i lepszych parametrach i tylko od zasobności naszego portfela zależy, jaką dokładnie jakość zaoferują nam dane projektory do domu. 

Projektory do domu- jak to działa?

Projektory do domu działają zupełnie tak, jak to sobie wyobrażamy. Urządzenie rzuca obraz na dobrany do naszych potrzeb ekran lub gdziekolwiek wymyślimy i gotowe. Projektor wyświetli nam obraz zarówno z komputera jak i z urządzenia mobilnego, więc sterowanie jest banalnie proste. Oczywiście sprzęt daje nam wiele możliwości poza oglądaniem filmów czy seriali. Dzięki łączności z internetem i blootooth możemy przesłać na niego zdjęcia i wspólnie z rodziną urządzić wspominki. Fani gier wideo również będą zadowoleni z rozgrywki na dużym ekranie. To również wspaniała okazja, żeby urządzić wydarzenie sportowe z prawdziwego zdarzenia we własnym salonie. Duży ekran i odpowiednie nagłośnienie da nam poczucie bycia na miejscu. Kiedy nie oglądamy niczego konkretnego możemy użyć naszego projektora do stworzenia wyjątkowego klimatu. Wystarczy, że odtworzymy odpowiednią grafikę i ustawimy obraz w wybrane miejsce. Ta funkcja świetnie sprawdzi się przy wszelkich wydarzeniach okolicznościowych jak choćby Boże Narodzenie.

Jak odpowiednio ustawić projektor w domu?

Najważniejszą kwestią jest dobór projektora do pomieszczenia. Należy zmierzyć odległość od ekranu do najdalszego możliwego punktu umieszczenia urządzenia. Na tej podstawie będziemy mogli wybrać odpowiedni projektor. Istnieje kalkulator, który na podstawie szerokości ekranu i odległości od projektora powie nam, jakiego modelu potrzebujemy. Potem wystarczy umieścić sprzęt w dobrym miejscu. Bardzo popularne jest podwieszanie ich pod sufitem. Niweluje to problem mebli i sprzętów zakłócających obraz. Niestety projektor jak to z elektroniką tego typu często bywa, nie jest zbyt upiększającym dodatkiem do naszej przestrzeni. Warto rozważyć opcję zabudowania go w jakiejś szafie lub choćby zamontowania przy kanapie. 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]