Dom z keramzytobetonu jest coraz częściej spotykaną alternatywą dla tradycyjnego budownictwa. Sam keramzyt to swego rodzaju innowacja, ponieważ zdaje się mieć przewagę nad do tej pory stosowanymi materiałami pod większością względów. Choć jeszcze nie jest tak samo popularny, to coraz chętniej wykorzystuje się go nie tylko w budownictwie, ale także drogownictwie i szeroko pojętej infrastrukturze. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o właściwościach tego materiału jak również zobaczyć, jakie zalety ma dom z keramzytobetonu, koniecznie przeczytaj artykuł. 

Czym jest keramzyt oraz keramzytobeton?

Keramzyt jest kruszywem wypalanym z gliny ilastej w temperaturze około 1150 stopni Celsjusza. Otrzymany w ten sposób materiał jest niepalny, obojętny chemicznie a także całkowicie wodoodporny. Podobnie odporny jest na wszelkiego rodzaju pleśnie, grzyby i ataki gryzoni. Doskonale izoluje ciepło. Keramzytobeton z kolei, to nic innego, jak rodzaj betonu, którego głównym kruszywem jest właśnie keramzyt. Otrzymany w ten sposób materiał nie dość, że posiada wszystkie wyżej wymienione zalety keramzytu, to dodatkowo jest lżejszy niż tradycyjny beton. 

Keramzytobeton- zastosowanie.

Keramzytobeton ma szerokie zastosowanie ze względu na swoje właściwości. Tworzy się z niego bloczki i pustaki używane do stawiania domów. Jest on także wykorzystywany do izolacji podłóg czy stropów. Często można spotkać się z wykorzystaniem keramzytobetonu do murowania kominków i kominów ze względu na wspomnianą już ognioodporność. Analogicznie- materiał ten świetnie sprawdza się podczas murowania piwnicy, ponieważ jest odporny na wilgoć, pleśnie, grzyby a także ataki wszelkich organizmów żywych. Coraz częściej zdarza się, że keramzytobeton jest stosowany jako ocieplenie zamiast tradycyjnego, łatwopalnego styropianu. 

Dom z keramzytobetonu- zalety i koszty.

Keramzytobeton jest stosunkowo drogim materiałem w porównaniu do tradycyjnego betonu. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że jeśli się na niego zdecydujemy, oszczędności pojawią się już przy transporcie. Materiał ten jest dużo lżejszy, co przekłada się na koszty dostarczenia go na plac budowy. Wpływa to także na czas stawiania budynku. Krótszy czas budowy to mniejszy budżet, który będziemy musieli zarezerwować na pracę ekipy budowlanej. Dom z keramzytobetonu będzie także świetnie izolował ciepło. Oznacza to nie tylko oszczędność na materiałach do ocieplania, lecz także mniejsze koszty ogrzewania gotowego domu. Podobnie sprawa wygląda, jeśli chodzi o konserwację budynku. Stosując keramzytobeton zaoszczędzimy sporo czasu i pieniędzy na zabezpieczaniu domu przed pleśnią, grzybami, wilgocią i szkodnikami. 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]