Domek za 100 tysięcy- czy to w ogóle możliwe? Budowa zamykająca się w tak niewielkich kosztach, jeśli mowa o domach jednorodzinnych, brzmi dla wielu zupełnie nierealnie. Trudno się dziwić. Jeśli ktoś orientował się już w kwestiach samych dokumentów, projektów oraz kosztach materiałów i ekip budowlanych ten wie, jak ogromne są to sumy. Oczywiście wszystko zależy od wielkości planowanego budynku, jakości surowców i faktu posiadania bądź też nie szwagra murarza czy też wujka elektryka. Są jednak koszty, których po prostu nie unikniemy nawet, jeśli zamierzamy ten dom postawić własnoręcznie od fundamentów po sam komin. Zastanawiasz się, jakim sposobem miałby właściwie powstać gotowy domek za 100 tysięcy? Jeśli jesteś raczej jesteś sceptycznie nastawiony do tego pomysłu, to trudno się dziwić. Ten artykuł może cię w takim razie bardzo zaskoczyć. 

Domek za 100 tysięcy- wielkość.

Oczywistym jest, że koszt budowy domu będzie ściśle uzależniony od wielkości. Według niektórych projektów, dom o powierzchni około 50m kw możemy śmiało wybudować w granicach 100 tysięcy. Przy aktualnych cenach towaru i usług nie brzmi to jednak zbyt realistycznie. Aby wyrobić się w tej magicznej kwocie wystarczy jednak oszczędzać już od podstaw. Podstawą jest projekt. Warto wiedzieć, że domy o powierzchni do 35m kw nie wymagają pozwolenia na budowę. To z kolei odejmuje nam koszty związane z jego uzyskaniem. Oczywiście na ostateczny koszt budowy wpłynie też sam mały metraż. 

Domy modułowe- nowoczesne i tanie rozwiązanie.

Jeszcze prostszym rozwiązaniem są domy modułowe. Składają się one z komponentów, które gotowe dostarczane są na miejsce budowy i montowane jako całość na fundamentach. Choć możemy stworzyć własny, indywidualny projekt, to istnieje również wiele gotowych propozycji do wyboru. Wśród nich znajdują się również te w granicach 100 tysięcy złotych. Wbrew pozorom nie są to jedynie domki letniskowe- dom modułowy może być domem całorocznym jak każdy inny.

Domek holenderski- szybko i tanio.

Kolejną propozycją budżetowego domu jest domek holenderski. Jest to rozwiązanie znane od lat, więc na rynku jest obecnie wiele firm oferujących najróżniejsze modele. Większość z nich można swobodnie modyfikować wedle potrzeb oraz przystosowywać do mieszkania całorocznego. Zazwyczaj projekty mieszczą się w granicach 35m kw, więc dodatkowo nie wymagają zezwolenia na budowę. Domki z poddaszem oferowane są już za około 50 tysięcy złotych. Pozostaje nam więc jeszcze niemal połowa dostępnego budżetu na opłacenie ekipy budowlanej oraz wszelkie wykończenia. Takim sposobem w stosunkowo krótkim czasie na naszej działce stanie domek za 100 tysięcy a nawet mniej! Choć brzmi nierealnie, jest to wciąż możliwe mimo rosnących cen.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]