Kiedy stres i natłok obowiązków dają o sobie znać, warto pomyśleć o swoim zdrowiu psycho-fizycznym. Dobrym sposobem na relaks i odprężenie jest domowe SPA w zaciszu swoich czterech ścian. Co pomoże zregenerować siły i maksymalnie się zrelaksować? Podpowiadamy.

Relaksująca kąpiel

Gorąca kąpiel, dużo piany, odprężająca woń kadzidełek i Ty wsłuchana w relaksujące odgłosy lasu wydobywające się ze słuchawek, których szeroki wybór znajdziesz na przykład na https://www.morele.net/kategoria/sluchawki-bezprzewodowe-458/. Czy to nie brzmi kusząco?

Domowe SPA nie istnieje bez tego jakże przyjemnego rytuału. Gorąca kąpiel znosi napięcie, pomaga w rozluźnianiu mięśni, a aromaterapia działa kojąco na umysł. Aby pozbyć się bólu głowy lub mięśni, dodaj do kąpieli kilka kropel olejków eterycznych o leczniczych właściwościach, dzięki którym poczujesz maksymalne odprężenie całego ciała.

Pielęgnacja twarzy

Domowe SPA to przede wszystkim pielęgnacja twarzy! W tym celu daj skórze odpocząć, zmyj dokładnie makijaż, a następnie zaaplikuj peeling, by pozbyć się martwego naskórka. Takie oczyszczenie otwiera pory, dzięki czemu działanie kosmetyków regeneracyjnych będzie bardziej efektywne.

Na czas trwania domowego SPA nałóż maseczkę regeneracyjną lub nawilżającą w płachcie, dzięki której skóra twarzy odzyska odpowiednie nawilżenie, jędrność i odżywienie. Dobrą opcją jest także zastosowanie masażera, który zadba o odpowiednią trofikę skóry.

Pielęgnacja ciała

Kiedy skóra ciała jest już odpowiednio nawilżona i otwarta na dalszą pielęgnację, przychodzi czas na całościowy peeling skupiający się głównie na łokciach i kolanach. Ze względu na to, że te części ciała są najbardziej wysuszone, ich dokładne oczyszczenie pozwoli pozostawić skórę gładką oraz przyjemnie oczyszczoną. W celu pobudzenia krążenia w całym ciele zaleca się spłukiwanie peelingu na przemian ciepłą i chłodną wodą.

Czy warto organizować domowe SPA?

Pomysł domowego spa jest dobrym sposobem na relaks i pielęgnację ciała bez konieczności wychodzenia z domu.  Tak przyjemnie spędzony czas w zaciszu własnego domu wiąże się także z wieloma oszczędnościami. Dzięki stworzeniu odpowiedniej przestrzeni, dobraniu kosmetyków oraz urządzeniu strefy sprzyjającej relaksowi możesz poddać się odprężającej kąpieli, aromaterapii i oczyszczeniu.  Nic tak nie pozwala cieszyć się długotrwałymi efektami jak domowe SPA poprawiające nasze samopoczucie.

Zwróćmy uwagę na to, że domowe SPA daje możliwość  indywidualnego dostosowania zabiegów do naszych możliwości i potrzeb. Peeling, manicure, pedicure, pielęgnacja włosów i skóry — wszystkie te zabiegi możemy wykonać samodzielnie w oparciu o dostępne kosmetyki pielęgnacyjne. A wszystko bez pośpiechu, kolejek i kosztów. Ponadto, na domowe SPA nie musisz się z nikim umawiać. Organizujesz je za każdym razem, kiedy poczujesz potrzebę odprężenia, i co najważniejsze, zawsze na własnych warunkach.

Pomysł na organizację domowego SPA zawsze będzie strzałem w dziesiątkę. Niespieszna pielęgnacja włosów, skóry i paznokci w swoim domowym zakątku relaksuje, odpręża i rozładowuje napięcie. Dzięki domowym zabiegom możemy wyciszyć się, zadbać o zdrowie skóry i poczuć się pięknie.

Artykuł sponsorowany

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]