Taras dla wielu osób ma być swoistym przedłużeniem mieszkania lub domu.  Zwłaszcza wiosną i latem to miejsce odpoczynku, a także spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Projektując to miejsce chcemy, żeby w pogodne dni stał się miejscem naszego odpoczynku, elementem łączącym wnętrze i otaczającą naturę. Aranżując pomieszczenia wewnątrz zazwyczaj nie mamy problemu z uzyskaniem przytulnego charakteru miejsca- mamy w końcu do dyspozycji niezwykle szeroką gamę rozwiązań. Jak więc sprawić, żeby taras miał szansę być równie przytulnym miejscem, a jednocześnie odpornym na czynniki zewnętrzne? Mniejsze elementy wystroju możemy oczywiście w każdej chwili schować wewnątrz domu za każdym razem kiedy pogoda tego wymaga, ale co z większymi? W tym kontekście dywan na tarasie nie brzmi jak praktyczne i wygodne rozwiązanie, ale czy faktycznie tak jest? 

Podłoga na tarasie

W dzisiejszych czasach podłoga na tarasie stała się ważnym elementem wystroju domu. Ludzie używają jej do różnych celów, np. do relaksu, ćwiczeń fizycznych lub imprez z przyjaciółmi. Istnieje wiele rodzajów podłóg, które można stosować na tarasie. Najpopularniejszym rodzajem jest podłoga betonowa. Ten rodzaj podłogi jest bardzo wytrzymały i może wytrzymać duży ciężar. Jest również bardzo łatwa do czyszczenia i nie wymaga wielu zabiegów konserwacyjnych. Innym rodzajem podłogi, który można zastosować na tarasie, jest podłoga drewniana, która odpowiednio zabezpieczona będzie radzić sobie z warunkami atmosferycznymi. Jest jednak bardziej podatna na ścieranie i wymaga cyklicznej konserwacji.

Dywan na tarasie. Czy to możliwe?

Nie tylko możliwe, ale także coraz częściej wykorzystywane rozwiązanie przy projektowaniu tarasów i balkonów. Jest wiele korzyści takiego rozwiązania. Po pierwsze, doda on tarasowi urody i komfortu. Dywan daje także znacznie większe możliwości w kontekście aranżacji przestrzeni i stworzenia unikatowego, przytulnego miejsca. Dodatkowo znacznie ograniczy przedostawanie się kurzu i brudu do wnętrza. Na rynku dostępne są dywany przeznaczone właśnie do użytku zewnętrznego, które będą odporne na czynniki zewnętrzne. Najczęściej są one wykonane z polipropylen, czyli syntetyku odpornego na wilgoć i zmienne temperatury. Ważną jego cechą jest też to, że nie pochłania brudu, przez co jest łatwy w utrzymaniu czystości. Równie często wybieranym typem jest dywan sznurkowy- nieco bardziej twardy i sztywny, ale poza pogodą ,odporny na zniekształcenia i odgięcia. Ciekawym, choć już nieco mniej wytrzymałym rozwiązaniem, będzie także dywan bambusowy.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]