Szwedzka sieć Ikea z roku na rok powiększa wybór w dziale dywanów, a ponieważ są one nie tylko oryginalne, miękkie i przyjemne do chodzenia po nich boso, ale i dostosowane do różnych gustów i wielkości pomieszczeń, to tym bardziej warto się im przyjrzeć!

Trendy i inspiracje w dziale dywany ikea

Kluczem popularności dywanowej oferty Szwedów jest takie ich dopasowanie do potrzeb polskiego rynku, które łączy w sobie stylowy desing i komfort dotyku. Wśród różnych propozycji znajdziemy tu bez problemu zarówno te, które są przeznaczone do wyjątkowo małych pomieszczeń, jak i na ogromne salony. Swoją ofertę dywanów Ikea dzieli na dziewięć kategorii, co ułatwia przejście do konkretnej, która nas interesuje, pomijając przy tym setki innych, angażujących zakupowy czas.

Dywany ikea – kategorie

  • Duże i średnie – powierzchniowo stworzone do pomieszczeń i największych wymiarach: salonów, sal przedszkolnych, świetlic i apartamentów.
  • Chodniki i małe – wszystkie propozycje tzw. dywanu dodatkowego, czyli niestanowiącego głównej dekoracji salonowej. Tu wyszukamy opcje stworzone do przedpokojów, przedsionków, na ganki, ale i zwyczajne chodniki do użycia w dowolnym, zgodnym z potrzebą miejscu.
  • Wykonane ręcznie – artystyczne, stylowe, okupione misterną pracą człowieka, a nie maszyny. Bardzo ciekawa opcja i do dekoracji domów i do podkreślenia tego, że we wnętrzach zależy nam na czymś wyjątkowym.
  • Na balkon i na taras – zaprojektowane z materiałów o większej odporności na niekorzystne warunki atmosferyczne. Na wiele z tych modeli może bez problemu padać deszcz, a one nie będą się wyginać ani niszczeć tak szybko, jak te przeznaczone do wnętrz.
  • Wycieraczki – do domu i do biura.
  • Dywany – skóry (owcze i krowie). Najbardziej popularna opcja dla posiadaczy kominków salonowych, którzy idąc za wizją amerykańskich filmów, chcieliby mieć przed nimi nie dywan, a miękką, grubą, puchatą skórę.
  • Modele orientalne – rodem z Persji i państw egzotycznych, w których kluczem projektu dywanu jest uwzględnienie wzorzystości, intensywności barw i charakterystycznych frędzli.
  • Do pokoju dziecka – kolorowe, miękkie, ciepłe, nierzadko inspirowane motywami zabawy np. utworzone w formie dróg, po których można jeździć samochodzikami czy domków stworzonych do zabawy lalkami i postaciami komiksowymi. Cała gama niebanalnych inspiracji, które zachwycą nie tylko dziecko.
  • Plus antypoślizgowe maty pod dywan

Podział ikeowskich propozycji zdecydowanie ułatwia decyzję, a jeśli dodatkowo skorzystamy z przeglądu w sklepie internetowym, to tym szybciej znajdziemy konkretny wzór i to bez przemierzenia dziesiątek alejek w stacjonarnych sklepach. Łatwo, przyjemnie i co najważniejsze: szybko!