W poszukiwaniu pięknie wykonanych firan, które, co ważne, nie strzępią się na końcówkach i przez lata zachowują doskonały wygląd, warto zwrócić uwagę na firany wycinane laserowo. Ten szczególny proces ich wykonania sprawia, że prezentują się na oknach po prostu doskonale!

Jak wygląda laserowe cięcie firan?

W największym uproszczeniu proces ten polega na wykorzystaniu do cięcia firan specjalnie opracowanej, laserowej wiązki, która cechuje się bardzo wysoką temperaturą. W momencie przyłożenia wiązki do powierzchni firany jest ona nie tylko precyzyjnie cięta, ale i niezauważalnie topiona na krawędziach. Topienie pod wpływem wysokiej temperatury sprawia, że delikatne włókna firany łączą się ze sobą, tworząc mocną, odporną na skrajne warunki powierzchnię. Tym samym
firany wycinane laserowo nie strzępią się z upływem lat tak szybko, a efektem wizualnym jest bardzo eleganckie obcięcie końcówek, bez typowego dla innych metod obszarpywania się skrawków.

Technologia laserowa pozwala również na tworzenie o wiele bardziej misternych, delikatnych i perfekcyjnie wykonanych wzorów, które często są nie do uzyskania przy tradycyjnym sposobie tworzenia firan. Detale są tu dopracowane w najmniejszych szczegółach i prezentują się niesamowicie. Ci, którym zależy na niepowtarzalnym wzornictwie i ozdobie okna czymś, co wygląda jak małe dzieło sztuki, zdecydowanie przypadną do gusty wyroby wykonane laserowo.

Ceny? W zależności od szerokości, faktury, projektu i długości firan mogą sięgać od około 69 do nawet kilkuset złotych.

Pojawienie się takiej technologii mocno zmieniło sam rynek firan, które w przypadku metod konkurencyjnych, muszą się o wiele bardziej starać o jakość wykonania, tak by nie pozostawać w tyle za wycinanymi laserowo. Co ważne, metoda ta jest dziś stosowana nie tylko do firan, ale i do produkcji innych materiałów opartych na tkaninach ze skłonnością to strzępienia się. Mowa tu m.in. o filcu i jego różnych wariacjach.

W zależności od miejsca, w którym można dziś kupić takiego typu firany, sprzedawcy oferują często pełen lub częściowy zakres wymiarów takich firan, dlatego warto wybierać te sklepy, których asortyment jest w tej dziedzinie szeroki. Chodzi zarówno o firany o szerokościach 145 cm, 200, 300 ale nawet i 400! Dodatkowo renomowani producenci firan wycinanych laserowo, będą też mieli w swojej ofercie różne ich długości. Standardem jest to zakres między 150 a 180 cm, ale dla wielbicieli firan długich, ciągnących się od karniszy aż do podłogi w pomieszczeniach wysokich, dostępne są też wymiary o długości 250 cm.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]