Wybierając meble, przy tworzeniu danego wnętrza zależy nam, żeby były zarówno ciekawe wizualnie jak i wpasowywały się w daną przestrzeń jak funkcjonalne i wygodne. Fotel jest jednym z mebli, który znajduje się w prawie każdym domu i stanowi miejsce odpoczynku i relaksu. Przez lata projektanci foteli szukali coraz to nowszych rozwiązań. Jeden z nich był duński architekt Arne Jacobsen, który na swoim koncie ma jeden z najbardziej oryginalnych dotąd rozwiązań. Nowa oczywiście o fotelu jajo. Głównym zamysłem Jacobsena przy tworzeniu tego fotela, poza oczywiście wygodą, było zachowanie prywatności osoby korzystającej z niego. Efekt ten uzyskał dzięki wysunięciu do przodu brzegów oparcia, co powoduje częściowe zasłonięcie twarzy siedzącego. W oryginalnym projekcie jego kształt przypominał właśnie przecięte po przekątnej jajo, a efekt ten potęgowało zaokrąglenie wszystkich jego krawędzi.

Uniwersalna inspiracja dla projektantów dla każdego wnętrza.

Dzięki swojemu nietypowemu wyglądowi, a przede wszystkim praktyczności przez wiele lat był chętnie używany w różnych projektach, w szczególności wnętrzach w stylu nowoczesnym oraz retro. Fotel Jajo doskonale pasuje do każdej przestrzeni, od nowoczesnego apartamentu po tradycyjną kamienicę. Aktualnie możemy spotkać mnóstwo modeli foteli inspirowanych właśnie fotelem jajo Jacobsena. Ergonomiczny kształt pierwowzoru jest chętnie wykorzystywany i traktowany jako inspiracja przez innych projektantów. W zależności od potrzeb danego wnętrza do jego obicia wykorzystuje się różne materiały jak skóra, czy welur w najróżniejszych wersjach kolorystycznych, od gładkich stonowanych kolorów, dla bardziej klasycznych aranżacji po odważne, ekstrawaganckie wzory. Z ciekawszych inspiracji fotelem jajo jest wykorzystanie płóz i powstanie fotela bujanego. Brzmi niezwykle wygodnie prawda? Niewątpliwie jest- czemu z resztą fotel jajo jest tak popularny.

Dobre rozwiązanie nie tylko dla domu.

Fotel jajo oczywiście jest świetnym rozwiązaniem dla naszego salonu, czy pokoju naszego dziecka, ale to nie jedyne miejsce, w którym już od dłuższego czasu cieszy się rosnącą popularnością. Chętnie na to rozwiązanie decydują się także właściciele takich punktów jak np. Kawiarnie, w których ten element prywatności, którym kierował się artysta przy jego projektowaniu, jest szczególnie istotny. Zwłaszcza w lokalach o małym metrażu, choć nie tylko, pozwala ono na stworzenie przytulnej atmosfery i zwiększyć komfort osób odwiedzających dane miejsce. W zależności od potrzeb danego miejsca nieznacznie może zmieniać się forma fotela , wpasowując się w dany wystrój.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]