Każdy posiadacz samochodu zdaje sobie na pewno sprawę z tego, jak garażowanie wpływa na stan pojazdu. Trzymanie auta pod dachem chroni karoserię i nie tylko przed warunkami atmosferycznymi. Jest to również zwyczajnie najbezpieczniejsza opcja, która strzeże nas od kradzieży czy zniszczenia naszej własności. Wszelkie małe naprawy stają się o wiele prostsze, jeśli możemy wykonywać je w ciepłym, suchym i oświetlonym miejscu a wszystkie narzędzia mamy zawsze pod ręką. Nie trzeba chyba wspominać, jakim luksusem jest brak potrzeby odśnieżania i odmrażania auta zimą oraz chłodne latem wnętrze pojazdu. Mieszkańcy nowoczesnych osiedli zazwyczaj nie muszą już martwić się o zadaszone miejsce parkingowe. Większość bloków w nowym budownictwie posiada parking podziemny. Również domy jednorodzinne są przeważnie projektowane z uwzględnieniem garażu. Co jednak, gdy fundusze nie pozwalają na zakup czy też budowę domu z garażem, ale dysponujemy wciąż kawałkiem wolnej działki? Z pomocą przyjdzie garaż z płyt betonowych.

Garaż z płyt betonowych- zalety.

Niewątpliwą zaletą garażu z płyt betonowych jest stabilność i wytrzymałość konstrukcji. Płyty zapewniają odpowiednią izolację cieplną, dzięki czemu temperatura w środku będzie wystarczająca nawet podczas mrozów. Jeśli nasz garaż z płyt betonowych będziemy ogrzewać w środku, to utrzyma on ciepło w odróżnieniu do popularnego blaszaka. Skoro już porównujemy te dwa typy, to ogromną różnicę zauważamy, jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszego garażu. Konstrukcja z płyt betonowych jest stabilna i solidna. Zabezpiecza więc nasz dobytek przed kradzieżą dużo lepiej niż popularny, cienki i łatwy do zdemontowania przez sprytną rękę blaszak. Płyty betonowe są również dużo wdzięczniejszym materiałem, jeśli chodzi o estetykę całości. Niezależnie, czy nasz garaż będzie oddzielnym budynkiem, czy zdecydujemy się na dobudowanie go do reszty domu, zawsze mamy możliwość dopasowania elewacji i kształtu do otoczenia. Dzięki temu końcowo nasza ,,dobudówka” będzie wyglądała tak, jakby od początku stanowiła całość z domem. Dodatkowo dzięki solidności płyt betonowych i ich nośności w garażu tego typu możemy zamontować wszelkiego rodzaju mechaniczne bramy tudzież drzwi garażowe. Nie byłoby to możliwe w przypadku cienkich, blaszanych czy drewnianych ścian. 

Garaż z płyt betonowych- wady.

Wśród wszystkich zalet garażu z płyt betonowych znajdą się, jak w każdym rozwiązaniu, również wady. Główną z nich jest cena- konstrukcja z płyt kosztuje zdecydowanie więcej niż popularny blaszak. Również czas wykonania znacznie się wydłuża ze względu na sposób montażu elementów. 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]