Hamak brazylijski jest specyficznym rodzajem fotela, którego cechą rozpoznawczą jest podwieszenie go np. do domowego sufitu, stropu zadaszenia tarasowego czy gałęzi. Stanowi fenomenalną formę relaksu, a dzięki lekkiemu bujaniu się w czasie siedzenia dobrze wpływa na kojenie nerwów i wewnętrzne wyciszenie.

Podstawowe zalety, jakie ma hamak brazylijski

Konstrukcja tego typu hamaka do złudzenia przypomina fotel, więc siadając w nim, nie leży się całkowicie w pozycji płaskiej, a siedzącej, z możliwością rozciągnięcia ciała, jeśli zachodzi taka potrzeba. Siedzisko, podobnie, jak i oparcie wykonane są z miękkiej tkaniny, czasem wyłożonej dodatkowo poduszkami, co umożliwia komfortowe siedzenie z efektem bujania. Klasycznie hamak montuje się np. do sufitowego haka, futryny w drzwiach, na tarasie lub na drzewie. Można też kupić modele z gotową konstrukcją podwieszaną i postawić je w dowolnym punkcie ogrodu czy balkonu.

Hamak pozwala odprężyć ciało w pozycji, która odciąża kręgosłup i umożliwia jego swobodne ułożenie. Charakterystyczne kołysanie oddziałuje tu na mięśniowe napięcie, rozluźniając całe ciało i wprawiając je w przyjemny, niespieszny rytm bujania.

W sklepach można znaleźć różne warianty takich hamaków, od podstawowych, najtańszych, wykonanych z miękkiej tkaniny i dostępnych z zestawem montażowym, po bardzo dekoracyjne, stylowe, czasem artystycznie wzbogacone o frędzle, poduchy czy nawet profesjonalne moskitiery chroniące wnętrz przed komarami. Te ostatnie świetnie sprawdzą się do umieszczenia w ogrodzie. Większość osób ceni jednak hamaki brazylijskie nie za możliwość korzystania z nich na świeżym powietrzu, a właśnie w przestrzeni mieszkalnej, w której szukamy dla siebie możliwości odpoczynku połączonego z wyciszeniem i wprawieniem się w dobry nastrój.

Ceny hamaków są bardzo różne, można je kupić za kilkadziesiąt złotych, te wersje zwykle wykonane są ze słabszych jakościowo materiałów, jak i za ponad kilkaset PLN. Droższe modele mają w sobie więcej wizualnego dopracowania, ale też powstają z tkanin, które wyróżniają się wysoką wytrzymałością i mogą unieść znacznie większy ciężar. Ciekawostką sklepową są także podwójne hamaki typu brazylijskiego, w których jednocześnie mogą siedzieć dwie osoby dorosłe. Przy ich montażu należy pamiętać, by wykorzystać mocne i wytrzymałe miejsce zawieszenia, ponieważ w tym jednym punkcie będzie znajdować się cała stabilizacja dla wago np. 120 kg (dwie osoby po 60 kg), więc nie może to być np. cienka gałąź czy wątpliwej jakości deska sufitowa.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]