Składane krzesła są doskonałym rozwiązaniem do niewielkich mieszkań, w których wstawienie na stałe tradycyjnych krzeseł zwyczajnie zajmuje za wiele miejsca. Wolna przestrzeń jest dziś dla nas bardzo ważna, dlatego tego rodzaju meble idealnie sprawdzą się w sytuacjach, gdy np. przyjmujemy większą liczbę gości, albo planujemy ogrodowego grilla ze znajomymi. Duży wybór takich krzeseł oferuje dziś m.in. Ikea, której pomysły i rozwiązania warto tutaj wziąć pod uwagę.

Ikea krzesła składane – jakie i za ile?

W dziale ikea krzesła składane znajdziemy modele dostosowane do różnych potrzeb i na różną grubość portfela. Ceny zaczynają się już od 35 zł za najprostsze, bardzo podstawowe wersje takich krzeseł, przez 50, 60 aż do powyżej 80 zł za sztukę.

  • Krzesła składane GUNDE – jedne z najtańszych (35 zł) dostępne w kolorach czarnym i białym. Wyróżnia je minimalistyczne wzornictwo, rama oparta na dwóch stalowych stelażach oraz polipropylenowe siedzisko. Ciekawostką jest tu specjalny otwór wycięty na oparciu, dzięki któremu krzesła można po złożeniu na płasko powiesić na ścianie.
  • Kolekcja Nisse – w cenie ok 45 zł za sztukę, wyróżnia się bardziej opływowymi kształtami niż Gunde i co ważne, wykonana jest ze stali powleczonej trwałą, czarną, epoksydową powłoką. Całość jest utrzymana w jednolitej czerni, bez stalowych przebić, a samo krzesło również można po złożeniu podwiesić na ścianie.
  • Modele Fejan – 50 zł za sztukę to już opcja typowo do ogrodu i na balkon. Dodatkowe zabezpieczenie dość dobrze chroni te krzesła przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych, dlatego poza domowym wykorzystaniem, sprawdzą się też na zewnątrz. Ważne: producent zaleca przechowywanie ich długofalowo w suchym miejscu, lub nałożenie wodoodpornych pokrowców, jeśli miałyby np. miesiącami leżeć pod gołym niebem.
  • Kolekcja Terje – ok 63 zł za krzesło to już wersja całkowicie wykonana z drewna, a nie tworzyw sztucznych czy stali. Bardzo elegancka, doskonale sprawdzi się i do domu i na taras. Dla większego komfortu siedzenia można na siedzisko nałożyć dodatkową poduchę. Ta seria jest dostępna w różnych kolorach drewna, dlatego warto na to zwrócić uwagę, dopasowując ich barwę np. do aktualnej aranżacji tarasu.
  • Krzesła Torparo – od około 70 zł, przeznaczone do wewnątrz i na zewnątrz, wykonane z tworzywa sztucznego i stali, z bardzo charakterystycznym, perforowanym siedziskiem i oparciem. „Dziurki” sprawiają, że krzesło szybko schnie, łatwo się je czyści, a do tego w czasie upalnego lata lepiej przepuszcza ono powietrze, więc nie ma się wrażenia przyklejania do siedziska.