Jak dobrać do małej łazienki odpowiednią wannę?

Małe łazienki, chociaż są ograniczone przestrzenią, to nie muszą oznaczać kompromisów w kwestii komfortu i aranżacji wnętrza łazienki. Decydując się na odpowiednią, dopasowaną do potrzeb wnętrza wannę można stworzyć funkcjonalną i przytulną przestrzeń. W poniższym artykule omówimy kwestie, na które warto zwrócić uwagę wybierając wannę do małej łazienki!


Źródło www.in360.pl

Rodzaj wanny do małej łazienki

Najlepszym rodzajem do małego wnętrza łazienki zdecydowanie będzie wanna narożna. Do wyboru mamy modele trójkątne, pięciokątne oraz sześciokątne, możemy również wybierać między kształtami symetrycznymi i asymetrycznymi. Wanny narożne asymetryczne charakteryzują się bokami prostopadłymi o różnej długości, z tego względu istnieje podział wanien narożnych na wersje prawe i wersje lewe. Wanny narożne są wyjątkowym rozwiązaniem projektowym do każdej małej łazienki o ograniczonej przestrzeni. Dzięki wannie takiego rodzaju możemy efektywnie wykorzystać przestrzeń w łazience, narożny kształt do minimum ogranicza zajmowane miejsce w łazience. Oferują one ergonomiczny design, który doskonale dopasowuje się do kształtu ciała.

Wanny prostokątne, to także bardzo popularny rodzaj wanien wybierany do małych łazienek. Najlepsza długość wanny do łazienki o ograniczonej przestrzeni wynosi od 120 do 200 cm długości oraz szerokości od 70 do 100 cm. Należy dobrać taką wannę, która będzie zarówno pasowała do wymiarów naszej małej łazienki, ale także będzie komfortowo wyprofilowana dzięki czemu zapewni nam wysoką wygodę użytkowania.

Wanny owalne są równie często wybierane do małych łazienek przez naszych klientów. Stanowią one nietypowe, lecz niezwykle efektowne rozwiązanie dla niewielkich łazienek. Zaokrąglone, opływowe kształty nadają wannie owalnej nowoczesności i elegancji, jednocześnie perfekcyjnie wpisując się w ograniczone przestrzenie. Dzięki temu, że wanny owalne dostępne są w wielu różnych rozmiarach, możemy dowolnie dopasować je do niemal każdej przestrzeni łazienkowej. Zaokrąglone kształty wanny owalnej mają także jeden dodatkowy atut w postaci optycznego powiększenia przestrzeni! Zakrzywione linie, delikatne łuki oraz wyprofilowane oparcie sprawiają, że kąpiel staje się nie tylko przyjemna, ale również niesamowicie wygodna.

Wanna z prysznicem do przestrzeni o ograniczonym metrażu

Jeżeli jesteś posiadaczem małej łazienki, jednak zależy Ci na korzystaniu zarówno z wanny jak i z prysznica, wówczas doskonałym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na wannę i prysznic w jednym. Jest to świetny kompromis w przypadku, w którym jakaś część domowników preferuje długie, relaksujące kąpiele w wannie, a kolejna część- szybki, odprężający prysznic. W tym wypadku rekomendujemy zdecydowanie się na prostokątną wannę ze szklanym parawanem. To innowacyjne rozwiązanie przynosi szereg korzyści, zarówno jeżeli chodzi o oszczędność przestrzeni jak i komfort korzystania. Jego wielofunkcyjność sprawia, że w ciągu jednego dnia możemy cieszyć się zarówno odpoczynkiem w wannie jak i błyskawicznym prysznicem.

Źródło www.in360.pl

Połączenie estetyki z funkcjonalnością jest kluczem w odpowiednim dobraniu wanny do łazienki. Należy decydować się raczej na minimalistyczne modele o jasnych barwach, tak aby powiększyły one optycznie pomieszczenie, a nie dodatkowo je obciążyły. Małe wnętrze bardzo łatwo jest przysłowiowo „zagracić”, a jak wiemy- co za dużo, to nie zdrowo, dlatego w myśl tej zasady starajmy się o dobór jak najprostszej formy wanny.

Dobór odpowiedniej wanny do metrażu naszej łazienki jest nie lada wyzwaniem, ale jednocześnie szansą na stworzenie funkcjonalnej i estetycznej przestrzeni. Kluczem do sukcesu jest dokładne zrozumienie potrzeb i dostępnych możliwości tego małego wnętrza. Przy odpowiednim doborze wanny możemy mieć pewność, że wybrana wanna doskonale wpisze się w charakter małej łazienki oraz stworzy w niej miejsce relaksu i odprężenia.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]