Ewa Wachowicz to Miss Polonia z 1992 roku. Wygrana otworzyła je drzwi do kariery w polskim show-businessie. Obecnie celebrytka zajmuje się gotowaniem i znana jest przede wszystkim z programu Ewa gotuje, w którym dzieli się z fanami swoimi wyjątkowymi przepisami kulinarnymi. Najpiękniejsza kobieta polskiej kuchni jest także producentką oraz dziennikarką telewizyjną. Postanowiliśmy sprawdzić, jak była Miss mieszka. Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda nowy dom Ewy Wachowicz, czytajcie dalej.

Dom Ewy Wachowicz w Babiej Górze

Ewa Wachowicz od lat posiada mieszkanie w centrum stolicy, w pewnym momencie postanowiła jednak odpocząć od zgiełku Warszawy. Była Miss zamarzyła o domu w górach. Wybór padł na Babią Górę, a swoje miejsce gwiazda odkryła przypadkowo, odwiedzając znajomych w Krakowie, którzy również uciekli od miejskiego zgiełku. Działka znajduje się na wysokości prawie 800 metrów nad poziomem morza z niesamowitym widokiem na okolicę.

Zawoję odkryłam natomiast trochę przez przypadek, odwiedzając znajomych z Krakowa, którzy tu także mają dom. Kiedy byłam u nich pierwszy raz, nic nie widziałam, bo całą okolicę spowiła mgła. Za drugim razem zobaczyłam już jednak całe piękno tych terenów. Udało mi się też znaleźć cudowną działkę na wysokości prawie 800 metrów nad poziomem morza z niesamowitym widokiem na Babią Górę. I od razu zakochałam się w tym niezwykłym miejscu – opowiadała Ewa Wachowicz w rozmowie z Onet Dom.

Wymarzony dom celebrytki powstał w zaledwie 4 miesiące. Zbudowany został z bali drewnianych, z tak zwanego półbala, starą metodą bez użycia, chociażby jednego gwoździa. Wszystko robione było ręcznie.

Gwiazda może pochwalić się sporym ogrodem, w którym najważniejsze miejsce zajmuje imponujący grill ze specjalnym blatem do przygotowywania posiłków, dzięki czemu może tutaj prowadzić swój program Ewa gotuje. Wachowicz posiada również saunę.

Wnętrza domu urządzone zostały w stylu skandynawskim, ponieważ gwiazda kocha Norwegię. Co ciekawe, nie zajmowali się tym zatrudnieniu projektanci, lecz sama Ewa, wspomagając się jedynie wiedzą kolegi Roberta Piątka, który jest plastykiem. Jeśli chodzi o samo wnętrze – o kolory, wyposażenie, materiały to wszystko konsultowała z córką. Dom w Babiej Górze to wspólny, rodzinny projekt.

W kuchni dominują dwa odcienie szarości. Podłoga wykończona została szarymi płytkami o dużym formacie (90×90 cm), które imitują surowy beton. Szarość pojawia się także w jadalni, gdzie znajduje się piękny okrągły, drewniany stół w kolorze orzecha, który zdobią krzesła wykończone jasnoszarym filcem.

W salonie Wachowicz postawiła na wyraziste kolory. Kanapa jest żółta, a kominek wykończony został małymi płytkami (10×10 cm), które imitują stary piec, w odcieniu butelkowej zieleni. Kolorem łączącym całe wnętrze jest czerń, która nadaje przestrzeni elegancję oraz smak, i jednocześnie doskonale pasuje do drewna oraz pozostałych elementów wyposażenia. Czarne są także lampy, zarówno w kuchni, jak i w jadalni, oraz wszystkie okucia i klamki.

Jednak najpiękniejsza w całym domu jest łazienka, która znajduje się bezpośrednio nad gankiem. W całkowicie przeszklonym wykuszu, będącym najbardziej wysuniętą częścią wnętrza, ustawiono wannę, w której była Miss może wypoczywać i patrzeć na góry.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]