Jolanta Fajkowska to polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Karierę zaczynała w Teleexpressie, była prowadzącą Pytania na śniadanie, a także serwisów kulturalnych w TVP Info. Prowadziła również audycje w radiu Vox Fm. Praca w radiu przyniosła prezenterce wiele satysfakcji, ale we wrześniu 2020 roku Fajkowska zrezygnowała z dalszej współpracy. Dziennikarka skupiła się na pisaniu książki i budowaniu przyszłości u boku Krzysztofa Karpińskiego – prawnika i badacza historii jazzu, który od ponad 10 lat jest jej mężem. Para konsekwentnie unika blasku fleszy i nie zaprasza mediów do swojego podwarszawskiego domu. Jak zatem mieszka Jolanta Fajkowska?

Dom Jolanty Fajkowskiej

Jolanta Fajkowska mieszka pod miastem na działce ze starymi drzewami. Dom został urządzony meblami inspirowanymi art déco. Większość z nich pochodzi od pana Andrzeja Rokickiego, który skupuje stare meble i je odnawia. Jako pierwszy wpadł jej w oko uroczy, przedwojenny barek na kółkach. Kolejna była artdécowska komoda, kryształowy żyrandol i skórzany fotel. Mimo miłości do starych mebli dom dziennikarki nie jest jednak zagracony.

Fajkowska od wielu lat kolekcjonuje srebrne, przedwojenne szczypce do kostek cukru, ale tylko niektórych firm, m.in. te od Hennebergów. Kupuje je na Allegro lub w małych antykwariatach. Ich miejsce jest w serwantce, między srebrnymi misami, paterami, filiżankami oraz porcelanowymi i posrebrzanymi kubkami. Dziennikarka ma także pokaźny zbiór książek z autografami ich autorów, które zebrała w ciągu wieloletniej pracy. Największym sentymentem darzy Fotobiografię wybitnej fotografki, nieżyjącej od niedawna, Zofii Nasierowskiej.

Sercem domu, miejscem rodzinnych spotkań jest kuchnia. Dziennikarka harmonijnie połączyła w niej prostotę z wyszukanymi stylistycznie elementami. Wnętrze oświetla kryształowy żyrandol. Stylowa jest również łazienka, która podzielona została na dwie części: kąpielową z wanną, prysznicem i toaletką oraz dzienną z umywalką. W tym pomieszczeniu elementy z drewna doskonale harmonizują z naturalnym kolorem kamienia.

To mój pierwszy własny dom – opowiada Jolanta Fajkowska. – Został zaprojektowany specjalnie dla mnie. Bardzo go lubię, dobrze się w nim czuję. Nie chcę myśleć, że mogłabym coś zrobić inaczej. Postawiłam na klasykę. Moda się zmienia, a klasyka nigdy nie traci na urodzie.