Katarzyna Pakosińska to polska artystka kabaretowa, aktorka, konferansjerka i dziennikarka. Przez 6 lat była dziennikarką i wydawcą programów w TV Polonia, prowadziła także program poranny TVP1 Kawa czy herbata. W 1996 roku wraz z Robertem Górskim, Mikołajem Cieślakiem, Przemysławem Borkowskim i Rafałem Zbieciem, założyła Kabaret Moralnego Niepokoju. W 2011 roku odeszła z grupy i rozpoczęła solową karierę. Jak mieszka artystka? Jeśli jesteście ciekawi, jak wyglądają wnętrza domu Katarzyny Pakosińskiej, czytajcie dalej.

Jak wygląda dom Katarzyny Pakosińskiej?

Katarzyna Pakosińska mieszka wraz z mężem Irakli Basilaszwiliem (mężczyzna pochodzi z Gruzji i jest dziennikarzem) w domu w Milanówku. Wcześniej artystka mieszkała tu z rodzicami, ale w pewnym momencie życia postanowiła zmienić otoczenie. Jednak nie mogła zapomnieć o rodzinnym domu i postanowiła wrócić niego na stałe.

Nic dziwnego bowiem dom jest przepiękny, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Jego fasadę pokrywają ozdobne płytki w kolorze musztardowym, które przypominają cegły. Z kolei piętro pokryte jest jasnym tynkiem, który pięknie współgra z parterem i otoczeniem domu.

Do budynku przylega przestronny taras, na którym artystka wraz z mężem często goszczą znajomych i rodzinę. Jest tam długa, drewniana ławka, która spokojnie pomieści kilka osób. Całość okala piękny ogród, w którym rosną wysokie drzewa oraz kolorowe kwiaty. Można w nim poczuć się jak na prawdziwej łące, ponieważ Katarzyna Pakosińska stara się nie ingerować w rozrastającą się roślinność. Regularnie jest jedynie koszona trwa.

Dom ma wysokie ona, dzięki czemu wnętrze jest cały czas doświetlone światłem słonecznym. Dodatkowo rozciąga się z nich piękny widok na okolicę.

Niestety Katarzyna Pakosińska nieczęsto dzieli się z fanami prywatnymi zdjęciami, ale czasem zdarza jej się zrobić wyjątek. Na zdjęciach zamieszczonych przez artystkę na Instagramie widać, że pomieszczenia posiadają wysokie sufity, na których znajdują się drewniane belki. Jeśli chodzi o kolorystykę, to we wnętrzach utrzymano stonowane kolory z dużą ilością brązu.

Pakosińska posiada także swoje cztery kąty w Tbilisi, ponieważ od lat jest zakochana w Gruzji, ale obecnie wraz z mężem mieszkają w Polsce.

Kim jest Katarzyna Pakosińska?

Katarzyna Pakosińska urodziła się 9 kwietnia 1972 roku w Warszawie. Jej ojciec Stanisław jest inżynierem, a matka Marzena jest fitopatolożką w Instytucie Hodowli Roślin. Katarzyna ma młodszą o 5 lat siostrę, Magdalenę, która jest doktorem na Akademii Medycznej.

Pierwsze kroki na scenie artystka stawiała wraz z zespołem folklorystycznym Pruszkowiacy, w którym tańczyła przez ponad 20 lat.

Pakosińska jest absolwentką warszawskiego Liceum Sztuk Plastycznych na kierunku projektowanie i wystawiennictwo. W 2000 roku ukończyła studia na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Następnie uczęszczała do dwuletniego studium dziennikarskiego.

Życie zawodowe

Po ukończeniu studiów, przez 6 lat była dziennikarką i wydawcą programów w TV Polonia. Współpracowała także z Programem III Polskiego Radia.

W 1996 roku wraz z kolegami z Robertem Górskim, Mikołajem Cieślakiem, Rafałem Zbieciem i Przemysławem Borkowskim założyła Kabaret Moralnego Niepokoju, który w krótkim czasie stał się najpopularniejszym i najbardziej rozpoznawalnym kabaretem w Polsce. Grupa wielokrotnie występowała w telewizji, m.in. w programach Tygodnik Moralnego Niepokoju oraz Historia świata według Kabaretu Moralnego Niepokoju. W lutym 2011 roku Katarzyna Pakosińska jednak odeszła z kabaretu. Powodem był konflikt na linii praca-pieniądze-rodzina. Artystka w wywiadzie dla Wysokich Obcasów przyznała, że m.in. z uwagi na dobro córki nie chce całego życia spędzić w busie: A oni chcą jeździć i występować. Więcej i więcej.

Od 1999 roku Katarzyna Pakosińska występuje w Teatrze Capitol w Warszawie. Zobaczyć ją można także w Teatrze Kamienica. Gościnnie pojawiła się w serialach takich jak Boża podszewka, Badziewiakowie, Niania, Hotel 52 i Blondynka. Zagrała także drugoplanowe role w filmach: Deborah, Łóżko Wierszynina i Dr Jekyll i Mr Hyde wg Wytwórni A’YoY.

Pakosińska jest autorką dóch książek na temat Gruzji: Samaradiso oraz Georgialiki. Książka pakosińsko-gruzińska, a także cyklu książek dla dzieci o zwariowanych przygodach dziesięcioletniej Maliny: Malina, cud-dziewczyna, Malina, szał-dziewczyna i Malina, miód-dziewczyna.

Jako konferansjerka współprowadziła m.in. Telekamery Tele Tygodnia 2010 oraz koncert SuperPremiery podczas 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 2021 roku występowała w serialu Usta usta. Od lipca 2022 roku jest jednym z gospodarzy porannego magazynu rozrywkowo-informacyjnego emitowanego na antenie Zoom TV – Poranny rogal.

Życie prywatne

Pierwszym mężem Pakosińskiej był Tomasz. Mężczyzna również był artystą – plastykiem. 26 grudnia 2003 roku na świat przyszła ich córka Maja Antonina. Niestety w 2008 roku para rozstała się.

Katarzyna Pakosińska dla odreagowania rodzinnych problemów postanowiła (po dwudziestu latach!) wrócić do Gruzji, gdzie nakręciła serial dokumentalny Tańcząca z Gruzją. W wyprawie pomagał jej Gruzin – dziennikarz i książę, Irakli Basilaszwili, który już na początku znajomości uratował jej życie. Kasia miała się wspinać na pięciotysięcznik, jednak przed wyprawą się przeziębiła i podano jej złe leki. W hotelu w Tbilisi dostała zapaści, jednak dzięki natychmiastowej reakcji Irakliego wszystko dobrze się skończyło.

Para zaręczyła się w listopadzie 2016 roku, a w sierpniu 2017 roku zakochani pobrali się w katedrze Sweti Cchoweli w mieście Mccheta. Jest to świątynia z XI wieku, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Od stuleci jest miejscem koronacji i pochówku władców Gruzji. Nowożeńcy mieli na sobie tradycyjne gruzińskie stroje. Kilkudniowe wesele odbyło się w Ananuri w XVI-wiecznej fortecy, należącej niegdyś do książąt Aragwi.

Mimo prężnie rozwijającej się kariery Irakli z miłości do Kasi porzucił swoją ojczyznę i przeprowadził się do Polski. W jednym z wywiadów artystka przyznała, że ma w mężu ogromne wsparcie i odzyskała przy nim wewnętrzny spokój.

W marcu 2021 roku para wzięła udział w programie Power Couple, który wygrali.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]