Przedpokój w bloku to dość ciekawe zjawisko. Zazwyczaj jest to pomieszczenie bardzo małe a zarazem niesamowite, jaką ilość rzeczy jesteśmy w stanie w nim upchnąć. Nic więc dziwnego, że zazwyczaj jest to mało estetyczne miejsce. Tym bardziej, że zazwyczaj to o nim myślimy jako ostatnim, kiedy urządzamy dom. Dopiero, gdy zaczyna gryźć się z resztą pięknie i spójnie urządzonych pomieszczeń dochodzimy do wniosku, że trzeba coś z nim zrobić. Jak urządzić estetyczny przedpokój, kiedy operujemy niewielką ilością miejsca?

Szafka na buty.

Pierwszą rzeczą, która znajduje się przy drzwiach wejściowych jest zazwyczaj szafka na buty. Wszelkie półki i podkładki, na których wystarczy obuwie ustawić i gotowe są wygodne, ale skrajnie nieestetyczne. Nasze oko lubi stonowane kolory. Buty w najróżniejszych krojach, kolorach, często ustawione niechlujnie w pośpiechu są zgrozą dla naszego poczucia ładu. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakryta szafka, ewentualnie skrzynia, która będzie pełnić funkcję zarówno schowka jak i siedziska. 

Wieszak na kurtki. 

Nad butami zazwyczaj znajdują się wieszaki na kurtki. Tu sprawa wygląda podobnie jak w przypadku obuwia. Jest to kolorowy rozgardiasz, który popsuje poczucie estetyki każdemu. Owszem, odwieszenie okrycia na taki wieszak jest szybsze. Jeśli jednak chcemy, by nasz przedpokój dobrze się prezentował zrezygnujmy z tego typu wieszaków a ubrania niech lądują od razu w zamykanej szafie. Nie wspominając już o tym, że większość z nas ma tendencję do trzymania na takich wieszakach nawet kurtek czy płaszczy używanych od święta przez co systematycznie coś ląduje na podłodze. Taka zakryta szafa w przedpokoju to konieczność, jeśli chcemy trzymać nasze wszelkie bibeloty w ryzach.

Miejsce na dodatki. 

Czapki, szaliki, rękawiczki to coś, co często rzucane jest niechlujnie na pierwszy możliwy blat. Nic dziwnego, skoro nigdy nie rezerwujemy miejsca na tego typu rzeczy. Wystarczy mały, koniecznie zamykany koszyczek czy pudełko przy kurtkach i problem się rozwiąże.

Trzymanie wszystkich, na co dzień używanych rzeczy w zamkniętych szafkach, pudełkach i szafach może początkowo wydawać się niefunkcjonalne. Jeśli tylko przyzwyczaisz się jednak do takiego systemu, to szybko zauważysz, o ile estetyczniejszy wydaje się dzięki temu Twój przedpokój. Teraz śmiało możesz ozdobić go lustrem, rośliną a nawet dywanikiem. Dodatki w końcu przestaną ginąć wśród wszystkich bibelotów niemiłych dla oka. Teraz twoje mieszkanie będzie robić niesamowite wrażenie od samego progu a znajomi pozazdroszczą ci porządku, nawet jeśli w środku szafek będzie istny rozgardiasz. 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]