Wnętrza aranżowane w stylu glamour są dziś jednymi z najciekawszych i zarazem najbardziej kontrowersyjnych. Pełne przepychu, splendoru, charakterystycznego połysku i wykończeń, które mają pachnieć luksusem od A do Z. Dla jednych to szczyt mody i pokazania swojego mieszkania, jako przestrzeni naprawdę wyjątkowej, a dla innych szczyt obciachu i nowobogackiego wydawania pieniędzy na rzeczy tak naprawdę zbędne. Co ciekawe, w obu tych podejściach do stylu glamour jest wiele racji!

Co wyróżnia salon glamour i co się w nim znajdzie?

Na początek warto zdać sobie sprawę z tego, że piękno i luksus mogą mieć klasę, o ile nie przesadzimy tu w nadmiarze, który zwyczajnie zacznie ocierać się o kicz. Specjaliści zajmujący się projektowaniem wnętrz podkreślają, że to właśnie w aranżacjach glamour najłatwiej jest się zapędzić, tworząc z mieszkania coś bardziej kiczowego, niż eleganckiego. Tym samym, projektując salon glamour dobrze jest na to zwrócić uwagę. Blask, przepych i luksus – tak, ale wszystko ma swoje granice!

Co do salonu?

  • Meble z efektem „Wow!”: elegancko zdobione, błyszczące, nawiązujące do stylistyki francuskiej i pałacowej. Można tu postawić na skórzane, polerowane na wysoki połysk sofy oraz fotele, artystyczne pikowania i złote, lekko wywinięte nóżki, które z jednej strony dodadzą meblom efektu lekkości, a z drugiej pałacowego sznytu.
  • Dekoracje wyróżniające się wyrazistymi kolorami i polerowaniem (blask jest w glamour naprawdę ważny). Fiolety, czerń, głębokie złoto, zamkowa zieleń, intensywny róż, kość słoniowa
  • Oświetlenie z polotem. Tu można się kierować inspiracji ze starych filmów z fabułą w czasach szlacheckich i książęcych. Ogromne, kryształowe żyrandole i oświetlenie wiszące różnego typu, które cechuje przede wszystkim wrażenie bogactwa. Nie bójmy się zdobień! Dobierajmy je w oświetleniu tak, by pasowały do reszty salonu
  • Kamienne i stalowe wykończenia ścian oraz podłóg. W tym przypadku nie idziemy jednak w biurową nowoczesność, a w przepych pałacowy. Jeśli w salonie znajduje się kominek – niech jego rama będzie kamienna, surowa, majestatyczna.
  • Lustro w zdobionej ramie. Lustra same w sobie są ważnym elementem glamour, dlatego w salonie również powinno się takie pojawić, najlepiej w możliwie dużej, przykuwającej uwagę formie. Optycznie powiększą one wnętrze i pozwolą je lepiej wyeksponować

Projektując salon w tym stylu dobrze jest zadać sobie pytanie: czy to, co w nim umieszczam, jest wytworne? Jeśli tak – to świetnie. Następna kwestia: czy nie przesadzam z ilością różnych rzeczy, mebli i ozdób, które finalnie, postawione przy sobie stracą pojedynczy blask na rzecz kiczu?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]