Domowe fotele, których tapicerka zdążyła się z biegiem czasu zniszczyć lub uszkodzić, a także fotele w stylu „każdy z innej parafii” można wizualnie odmienić, powlekając je dostępnymi w sklepach pokrowcami. Z jednej strony taki zabieg odświeży wygląd mebli, a z drugiej sprawi, że nabiorą one nowego wyrazu.

Na co zwracać uwagę wybierając pokrowce na fotel?

Aktualnie w wielu sklepach z wnętrzarskimi akcesoriami możemy znaleźć różnego typu pokrowce. Część z nich będzie uniwersalna – w stonowanej kolorystyce, która pasuje niemal do wszystkiego, a część bardziej fantazyjna, pozwalająca dopasować ich wygląd do posiadanego w domu stylu aranżacyjnego.

Jakie pokrowce na fotel?

  • Po pierwsze: standardowe i uniwersalne. Sprawdzą się najlepiej do foteli, których tapicerka jest uszkodzona, poplamiona lub zwyczajnie zniszczona. Można je naciągnąć na taki mebel na stałe i cieszyć się nowym wyglądem, barwą i czystością bez wieloletnich plam. Dostępne w większości sklepów z meblami – w cenach nawet od kilkunastu złotych
  • Po drugie: szyte na miarę. To opcja dopasowana do foteli niestandardowych, do których trudno jest dopasować pokrowiec uniwersalny. Koszt jest wyższy, ale efekt o niebo ciekawszy!
  • Po trzecie: pokrowce okazjonalne. Jakie? Np. całe w bieli – gdy w salonie, w którym stoją fotele chcemy zorganizować np. przyjęcie komunijne czy uroczystość zaślubin. Jest to bardzo tania opcja czasowej zmiany wyglądu foteli, ale i podobnie – krzeseł. Pokrowce okazjonalne dopasować można do bardzo różnych uroczystości.
  • Po czwarte: pokrowce wykonane ze skóry lub tkaniny. Te pierwsze będą wyglądać znacznie bardziej elegancko, ale ich cena będzie wyższa niż zwykłych pokrowców z tkanin.
  • Po piąte: pokrowce podgrzewane. Wybiera się je rzadziej, ale jeśli w domu mieszka np. osoba starsza, wiecznie cierpiąca na wychłodzenie organizmu, to fotel z takim pokrowcem może się dla niej okazać wymarzonym miejscem do siedzenia.

Osobną kategorią są pokrowce na fotele samochodowe – ich nie wykorzystamy we wnętrzu domowym, za to świetnie sprawdzą się do zabezpieczenia oryginalnych siedzeń w aucie przed zabrudzeniem i niespodziewanymi uszkodzeniami. Tego typu pokrowce wybierane są często przez osoby, które korzystają z danego pojazdy przez 2-4 lata i zwyczajnie chcą o niego zadbać tak, by późniejszy wygląd foteli nie doprowadził do konieczności zmniejszenia ceny sprzedaży auta.

Dodatkowo wybierając pokrowiec pamiętajmy o jego rozmiarze. Luźny – będzie zwisał na fotelu swobodnie, a opięty i idealnie dopasowany, bardziej skojarzy się z dobrze wykończonym meble, a nie tylko narzutką, którą się na niego z wierzchu naciąga.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]