Montowane w narożniku półki do kabiny prysznicowej są jednym z najbardziej praktycznych rozwiązań, które pozwala na oszczędność miejsca w i jednocześnie bardzo praktyczne wykorzystanie tej przestrzeni, z której w kabinie praktycznie się nie korzysta. Zamiast półek mocowanych do głównych płytek, czy wieszanych na ściance kabiny, wystarczy postawić na jedno z wielu rozwiązań narożnych i cieszyć się większą ilością wolnej przestrzeni!

Półki pod prysznic narożne – rodzaje i możliwości

Wraz z dostrzeżeniem przez klientów potencjału i wygody, jaką w łazienkach dają półki narożne, w sklepach zaczęło się pojawiać coraz więcej takich rozwiązań. Wśród nich warto wymienić:

  • Kolumny półek mocowanych na warstwę samoprzylepną – praktyczne, niewymagające wiercenia, łatwe do samodzielnego założenia w kabinie. W przypadku tego typu półek należy pamiętać, że uchwyty pokryte specjalnym klejem nie powinny być przyczepiane na powierzchnię mokrą ani tłustą. Przed ich montażem należy całość płytek dokładnie wyczyścić, a następnie odtłuścić (z użyciem spirytusu lub octu), tak, by uzyskać powierzchnię jak najbardziej zbliżoną do oryginalnej, bez śladów brudu, pleśni czy tłuszczu. Do takiej powierzchni przyklei się półkę na lata i nie będzie ryzyka jej odpadnięcia od płytek po kilku pierwszych kąpielach.
  • Rozporowe półki pod prysznic narożne – oparte na teleskopowej rurce, którą wyciąga się do wysokości od rogu kabiny aż do sufitu i mocuje na docisk. Teleskopowa rurka będzie sztywno trzymać się kabiny, a na dołączonych do niej półeczkach można będzie rozstawić potrzebne akcesoria kosmetyczne zgodnie z podanym przez producenta obciążeniem półki. Ważne: nie należy przekraczać max obciążenia, ponieważ statyw rozporowy może go zwyczajnie nie unieść, a wtedy cała półka wraz z zawartością spadnie na nas np. w czasie kąpieli.
  • Półki na wkręty – rozwiązanie najbardziej klasyczne i jednocześnie najstarsze. Co do jakości i wytrzymałości sprawdzi się najlepiej, ale sam montaż bez odpowiednich umiejętności może sprawić wyzwania. W tym przypadku warto instalację półki powierzyć specjalistom.

Każdy z w/w rodzajów półek narożnych może mieć oczywiście odmienne wariacje związane ze sposobem i materiałem wykonania. Najpopularniejsze są tu półki wykonane ze stali (idealnie wpisującej się w praktycznie każdą aranżację wnętrza łazienkowego), tworzyw sztucznych (wyjątkowo łatwych w codziennym czyszczeniu i w przeciwieństwie do stali nieulegających z czasem rdzewieniu), ale i z miksów odpowiednio zabezpieczonego drewna z elementami metalowymi.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]