Hamak do pokoju to moda, która rozpowszechniła się bardzo szybko i od tego czasu ciągle ma się świetnie. Dawniej była to ozdoba i forma wypoczynku zarezerwowana raczej dla ogrodów, podwórek i biwaków. Aktualnie coraz więcej osób decyduje się na wprowadzenie tego elementu do swoich sypialni, salonów czy dziecięcych pokoi. Najczęściej na hamak do pokoju decydujemy się ze względu na to, ze kojarzy nam się z relaksem, wypoczynkiem, czasem wolnym i wyjazdami. Wprowadza do domu atmosferę rozluźnienia, tworzy miejsce, w którym oderwiemy się choć na chwilę od codziennego biegu. Aby nasz hamak prezentował się dobrze i był funkcjonalny, musimy dobrać go odpowiednio do miejsca, w którym go zamontujemy. Jeśli zastanawiasz się, jak zaaranżować hamak w poszczególnych częściach domu, by wszystko ze sobą grało, to zajrzyj do naszych propozycji. 

Hamak w sypialni.

Hamak, który zawiesimy w naszej sypialni powinien sprawiać wrażenie przytulnego. To miejsce, w którym szczególnie zależy nam na komforcie. Dobrym wyborem będzie hamak na stelażu. Może on z powodzeniem służyć od czasu do czasu jako zamiennik łóżka, gdy udajemy się na krótką drzemkę. Dodatkowo będzie się lepiej prezentował, gdy kolorystycznie dopasujemy go do pościeli i zasłon. Zazwyczaj najlepiej zdają egzamin jednolite, stonowane modele. W sypialni powinniśmy dać naszym oczom możliwość odpoczynku.

Hamak do salonu. 

Salon to według wielu z nas serce domu. Najczęściej tętni on życiem i kolorami. Dlatego też jeśli chodzi o wybór hamaka, który tam zamontujemy, mamy większe pole do popisu. Będzie tu pasował zarówno hamak na stelażu jak i ten klasyczny. Tak samo zaszaleć możemy z jego wzorami i kolorami, pod warunkiem, że cały salon nie jest urządzony w stonowanych barwach. Będzie zarówno miejscem wypoczynku jak i zabaw dzieci. Na pewno przypadnie do gustu gościom. Jeśli nie mamy wystarczająco miejsca na duży hamak, to świetną alternatywą może być fotel wiszący w takim stylu. 

Hamak do pokoju dziecka. 

Dzieci uwielbiają hamaki. Czy tego chcemy, czy nie, dziecięcy pokój rzadko bywa jednolity i spełnia nasze estetyczne wymagania. Zazwyczaj jest w nim mnóstwo najróżniejszych kolorów, naklejek, zabawek i skarbów. Decydując się na hamak do pokoju dziecka darujmy sobie więc dobieranie go pod konkretny kolor, wystrój i dajmy zadecydować dziecku. Jeśli zażyczy sobie modelu z ulubioną postacią z bajki, to właśnie taki będzie cieszył go najdłużej. W końcu to jego miejsce na ziemi. Aranżacje w konkretnym stylu pozostawmy naszej sypialni. Dodatkowo w tym wypadku hamak to nie tylko ozdoba- bujanie się odgrywa ważną funkcję w rozwoju dziecka, nawet kilkuletniego.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]