Podłoga na balkon może nie tylko idealnie wpisywać się w aranżację przylegającego do niego pokoju, ale i być zupełnie inna, zachowując jednocześnie spójny z mieszkaniem styl. Od czego zacząć wybierając wykończenie podłogi na własnym balkonie? Podpowiadamy!

Podłoga na balkon – naturalnie i nowocześnie

Przede wszystkim, na długo przed tym, zanim ruszysz na zakupy, odpowiedz sobie na trzy pytania. Po pierwsze: czy zależy ci na podłodze przyjemnej w dotyku dla bosych stóp, czy niekoniecznie? Po drugie: czy zamierzasz balkon mocno obciążyć, umieszczając na nim np. masywne meble? I po trzecie: jaki wydźwięk, co do wyglądu ma mieć całość? Podpowiedź do ostatniego: czy będzie to konkretny styl czy mieszanka możliwości? Jeśli znasz już odpowiedzi na te pytania, to wśród poniższych, siedmiu sprawdzonych pomysłów na wykonanie balkonowej podłogi od razu znajdziesz coś dla siebie!

7 konkretnych inspiracji

  1. Sztuczna trawa. Tani i ciekawy sposób na podłogę balkonu – plusy to minimalna waga, kojący kolor i miękka, miła w dotyku powierzchnia. Łatwo się ją układa samodzielnie, a czyszczenie wymaga jedynie regularnego odkurzania.
  2. Betonowe płyty. To sposób na podłogę, która wytrzyma nawet największe obciążenia. Masywna, solidna i do tego łatwa w pielęgnacji. Minusy: w klasycznych blokowiskach lepiej jej nie montować, ponieważ ciężar płyt sam w sobie będzie stanowił zbyt duże obciążenie. Zaleca się ją raczej na balkonach naziemnych i tych tworzonych w domkach jednorodzinnych.
  3. Deski kompozytowe. Bajeczne połączenie naturalnego wyglądu, imitacja drewna i o wiele lepsze właściwości techniczne. Super odporna podłoga, niewrażliwa na wodę, wilgoć, wiatry.
  4. Drewno. Klasyka sama w sobie, ale uwaga: będzie wymagała corocznej konserwacji przy pomocy odpowiedniego impregnatu.
  5. Płytki balkonowe. Tradycyjne, zewnętrzne, świetnie sprawdzające się pod większe obciążenia i swobodne do założenia do balkonów w blokach.
  6. Podesty tarasowe. Największą ich zaletą jest modułowość montażu. Poszczególne, kwadratowe płytki można łatwo zdejmować, wymieniać, czyścić, a kiedy jako całość leżą na podłodze, trzymają się jej mocno i stabilnie.
  7. Powłoki wodoszczelne. Specjalne systemy wykończeń opracowane z wykorzystaniem żywicy poliuretanowej. Mają wysokie walory hydroizolacyjne, są odporne na wodę, ale i na promieniowanie UV czy skrajne temperatury. Stanowią jednolitą, gładką podłogę.

Każdy z wymienionych typów podłóg ma dzisiaj swoich „fanów”, szczególnie jeśli chodzi o wygląd, użyteczność i odporność na różne warunki atmosferyczne.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]