,,Rośliny to nowe zwierzęta”- to hasło zdecydowanie jest rokiem 2021 w pigułce. Zdaje się, że moda na hodowanie przeróżnych gatunków żywych kwiatów zamierza utrzymać się także w tym roku. Dzięki wzmożonemu zainteresowaniu najróżniejszymi odmianami, w sklepach znajdziemy coraz więcej nowych ofert. To tylko sprzyja zaproszeniu nowych przyjaciół do naszej przestrzeni. Planując zakup warto zaznajomić się jednak z potrzebami danej rośliny. Oprócz tego, że nasz nowy kwiat ma pasować do aranżacji domu i naszych upodobań, musi jeszcze upewnić się, że będziemy w stanie utrzymać go przy życiu. O ile w większości pomieszczeń znajdzie się miejsce, w którym ustawimy bez przeszkód roślinę, tak problem może stanowić łazienka. Przez specyficzne warunki i często brak dostępu do światła dziennego jest niewiele kwiatów, które są w stanie pogodzić się z mieszkaniem w niej. Jeśli jednak zdecydujesz się na ustawienie rośliny w łazience, poznaj kilka propozycji. Dzięki temu dowiesz się, jaka roślina do łazienki sprawdzi się najlepiej. 

Filodendrony.

Filodendron to świetna roślina do łazienki, ponieważ nie potrzebuje zbyt dużo światła do szczęścia. Zanim jednak pozwolisz jej zamieszkać w łazience, upewnij się, że masz sporo przestrzeni. Potrafią dorastać nawet do 3 metrów! Warto jak najwcześniej zaopatrzyć doniczkę w specjalną podpórkę, po której będzie mógł spokojnie wzrastać. 

Bluszcz.

Bluszcze sprawdzą się z kolei świetnie, kiedy nie masz zbyt wiele przestrzeni na podłodze czy blatach. Najlepiej bowiem wygląda zwisając z podwieszonej pod sufitem doniczki. Podobnie jak Filodendrony nie wymaga zbyt wiele światła, by ładnie rosnąć. Sprawdzi się więc w ciemnej łazience. Dodatkowo bardzo dobrze żyje mu się w wilgotnych warunkach, czego nie można powiedzieć o każdej roślinie. 

Calathea.

Jeśli jesteś szczęśliwcem posiadającym w łazience okno, to wybór roślin, na które możesz sobie pozwolić jest dużo większy. Świetnym pomysłem będzie na przykład Calathea. Jej zgrabne liście o bardzo ciekawym wzorze świetnie prezentują się wszędzie. Dodatkowo wilgotne warunki w łazience zupełnie jej nie przeszkadzają. Wręcz przeciwnie! Calathea uwielbia takie klimaty!

Zamioculcas. 

Zamioculcas przeżyje praktycznie wszędzie, więc śmiało możesz zaprosić go do swojej łazienki. Odnajdzie się w trudnych warunkach ciemnego pomieszczenia. Spośród innych roślin wyróżnia go ciekawy wygląd. Jego drobne listki pną się zgrabnie w górę. Dla niego jednak musimy zarezerwować nieco więcej miejsca, ponieważ potrafi rosnąć do bardzo okazałych rozmiarów.