Wybór odpowiednich półek do kabiny prysznicowej to bardzo ważny element, który z czasem będzie decydował o wygodzie kąpieli i łatwej dostępności do wszystkiego, czego w jej czasie używamy. Dziś to już nie tylko mydło, ale wiele różnych akcesoriów kosmetycznych: myjki do pleców, szampony, odżywki, zestawy do peelingu, ręczne maszynki jednorazowe czy osobne środki do higieny i kąpieli dla dzieci. Jak to wszystko umieścić w kabinie, żeby jej nie zagracić? Które rodzaje półek rozważyć? Podpowiadamy!

Praktyczne półki pod prysznic w różnych wariacjach

Planując zakup pierwszych półek pod prysznic należy wziąć pod uwagę kilka ich ważnych właściwości. Wielkość i szerokość – dobraną odpowiednio do powierzchni kabiny, prostotę montażu – szczególnie, jeśli nie mamy do dyspozycji fachowca, który mógłby je założyć od ręki, ilość półeczek – zawsze warto wziąć zestaw, w którym znajduje się jedna półka więcej niż mniej. Na koniec dochodzi do tego stylistyka: półki mogą być czysto metalowe, srebrne, chromowane, plastikowe i dostępne w wielu różnych kolorach, ale i czarne oraz białe. Dostosujmy tu kolor do reszty łazienkowej aranżacji tak, by zachować elegancką spójność.

Różne półki pod prysznic

  • Zawieszane na wygiętych haczykach – nie wymagają montażu w płytkach, ani uciążliwego wiercenia, wiesza się je wprost na górnej ściance kabiny prysznicowej.
  • Montowane do płytek – są często wybierane z racji na ich poręczność. Montaż na odpowiedniej wysokości sprawi, że nie trzeba się będzie wyginać ku górze, żeby np. zdjąć z nich szampon, a wszystko będzie się znajdowało pod ręką.
  • Narożnikowe – przywiercane do jednego z narożników kabiny. Ten typ wybitnie pozwala oszczędzić miejsce w kabinie, zwłaszcza, że narożniki są praktycznie niewykorzystywane, więc umieszczenie w nich półki nie zabiera cennej powierzchni.
  • Przyklejane do płytek – na pierwszy rzut oka takie półki wydają się idealne, ale należy pamiętać, że każda warstwa kleju, nawet najmocniejszego, będzie się pod wpływem wilgoci i pary osłabiać, więc po roku, dwóch czy trzech konieczna będzie wymiana warstwy klejącej.
  • Półki wiszące mocowane do uchwytu na prysznic – bardzo ciekawa propozycja, która nie wymaga wiercenia, a wykorzystuje zamontowany wcześniej uchwyt do deszczownicy. To na nim zawiesza się konstrukcję półkową. Wady: woda z deszczownicy może ściekać po opakowaniach szamponów, mydle czy innych przedmiotach umieszczonych na takiej półce.

Ciekawym rozwiązaniem są również pół obrotowe, które mocowane są do zewnętrznej ścianki kabiny, a podczas prysznica można ich wysięgnik skierować bezpośrednio do środka.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]