Domowa biblioteczka z odpowiednio wyeksponowanymi książkami to dla większości z nas prawdziwy skarb. Jak ją urządzić i jakie regały wybrać, żeby całość nie tylko była funkcjonalna, ale i naprawdę ładnie się prezentowała? Z ciekawymi pomysłami przychodzi sieć Ikea i jej pokaźny dział z regałami. Przyjrzyjmy się im bliżej!

Oryginalne regały na książki ikea – wybór i ceny

Wśród dostępnych w Ikei regałów znajdziemy praktycznie wszystko to, czego potrzebujemy: od opcji minimalistycznych i wąskich, przeznaczonych na mini biblioteczki w małych wnętrzach, przez regały średnich rozmiarów (standard), aż po naprawdę ogromne i do tego fantazyjnie zaprojektowane meble do wnętrz o dużej powierzchni.

Przykłady?

  • Regały na książki ikea seria Billy – największa co do wyboru, formy i kolorystyki. Aktualnie sieć posiada ponad dwieście mebli tej kolekcji, a jej głównym zamysłem jest celowanie w gusta klientów minimalistycznych. Prostota kształtów, wiele wariacji kolorystycznych, bez udziwnień, słowem: czysta klasyka. Cenowo znajdziemy propozycje od blisko stu do ponad tysiąca złotych. Na uwagę zasługują modele nietypowe typu Gnedby – wąskie, jednopółkowe, idealnie sprawdzające się do naprawdę małych powierzchni. Taki regał z powodzeniem można „wcisnąć” między szafę i zestaw kina domowego, czy w miejsce, w które żaden inny mebel by się nie zmieścił.
  • Seria Kallax – pozwalająca na modułowe dopasowanie pozycji regału zarówno w pionie, jak i poziomie. Klasyczna, z gładkimi powierzchniami półek i lekko zaokrąglonymi, modnymi narożnikami. Ceny: 300 – 1200 zł.
  • Kolekcja regałów Hemnes – z nutką niepretensjonalnej elegancji i bardzo ciekawym połączeniem białych frontów z drewnianymi dodatkami. Świetna opcja do wnętrz aranżowanych nowocześnie, z nutką sentymentalizmu. Z racji na zestawienie bieli i drewna, dobrze sprawdza się i do wnętrz ciemnych, skutecznie je ożywiając i do przestrzeni jasnych, w których stanowi ich spójne uzupełnienie. Dostępna także w wariancie czerń + drewno. Ceny: od czterystu do ponad dwóch tysięcy złotych, zależnie od wielkości regału.
  • Modułowe regały Eket – propozycja, dzięki której możemy samodzielnie określać wysokość i szerokość regału, dodając lub ujmując od niego poszczególne półki. Regał tworzy się z boksów szafkowych, a całość umieszczona jest na eleganckich, minimalistycznych nóżkach. Cena jednej szafki to niecałe 50 zł, więc łatwo policzyć ile wyniesie nas koszt regału, licząc ilość potrzebnych w nim szafek.

Do ciekawych serii Ikei należą też Havsta, Galant, Hauga, Liatrop, Vihals czy Lommarp – tu wybór jest mniejszy, ale za pachnie większą unikatowością!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]