Jezioro Zdworskie to największe jezioro Mazowsza i jedno z akwenów Pojezierza Gostynińskiego nazywanego mazowieckimi Mazurami. To idealne miejsce dla rodzin z mniejszymi dziećmi, które nie potrzebują dużo miejsca do pływania, a ośrodki wypoczynkowo-rekreacyjne zapewniają wystarczającą infrastrukturę w tym zakresie.

Jezioro Zdworskie — plaża i atrakcje dla dzieci

Ośrodki nad Jeziorem Zdworskim oferują dostęp do własnej plaży z pomostem i zjeżdżalnią wodną, zapewniając wielką frajdę najmłodszym. Znajduje się tam również wypożyczalnia sprzętu wodnego i rowerów turystycznych, plac zabaw oraz salon gier. Nad jeziorem funkcjonuje także przystań dla łodzi motorowych i żaglowych. Są również dwa boiska do siatkówki plażowej i utwardzone miejsce do gry w koszykówkę.

W sezonie po okolicy można przejechać się ciuchcią lub bryczką konną. Można także skorzystać z lekcji jazdy konnej oraz nauki pływania dla dzieci.

Jezioro Zdworskie — domki, namiot lub kamper

Na terenie ośrodka, na ogrodzonym i oświetlonym polu można rozbić namiot, zaparkować przyczepę kempingową lub kampera. Na miejscu są natryski i zlewnie nieczystości. Jest także dostęp do przyłączy elektrycznych. Przy miejscach noclegowych można rozpalić ognisko lub grilla, a na posiłek udać się do jednej z kilku wiat.

Do dyspozycji gości są także domki letniskowe z łazienkami, apartamenty i pokoje w pawilonach.

Jezioro Zdworskie — posiłki

Na terenie ośrodka działa całoroczna restauracja Dadźbóg, w której serwowane są potrawy inspirowane słowiański smakami. W karcie znajdziemy m.in. dania rybne, bliny gryczane z półgęskiem czy wędzony tatar wołowy.

Jezioro Zdworskie — okolice

Jezioro Zdworskie otaczają lasy, które zainteresują miłośników wycieczek pieszych oraz grzybiarzy. W okolicy znajduje się także stadnina ogierów w Łącku, której początki sięgają 1923 roku i która z pewnością zainteresuje miłośników jazdy konnej. Amatorom sztuki polecamy wybrać się do galerii malarskiej Koszelówka.

Jezioro Zdworskie — charakterystyka

Średnia głębokość jeziora Zdworskiego wynosi 2,3 m, natomiast głębokość maksymalna 5,4 m lub 8,8 metra. Na podstawie badań przeprowadzonych w 1987 roku wody jeziora zaliczono do II klasy czystości.

Jezioro Zdworskie jest rybne. Żyją tu okonie, płocie, ukleje. Spotkać można także sandacza, szczupaka czy węgorza