Jedną z ciekawszych możliwości podzielenia domowej przestrzeni na dwie osobne części są koraliki na drzwi. Wykorzystuje się je najczęściej tam, gdzie z racji małej powierzchni nie ma sensu wstawiania dodatkowych drzwi, które zabrałaby cenną powierzchnię. Dodatkowo, koralikowe sznury stanowią dekorację i są częściowo przejrzyste, co z kolei pozwala na optyczne powiększenie obu pomieszczeń.

Koraliki na drzwi – wzory, możliwości, ceny

Jeszcze kilkanaście lat temu zasłony koralikowe kojarzyły się raczej z tandetą i niechętnie wstawialiśmy je do własnych mieszkań. Trudno się było wtedy temu dziwić – projektowano je dość topornie lub z tak dużą kolorystyczną ekspresją, że ciężko było na to patrzeć. Dzisiaj, projektanci wnętrz i producenci takich zasłon zupełnie zmienili strategię i sposób ich wykonania, dzięki czemu na nowo przyciągnęli uwagę klientów.

Współczesne zasłony z koralikami to połączenie prostoty, elegancji, precyzyjnego designu i swojego rodzaju dyskrecji, która sprawia, że przyjemnie się na nie patrzy.

W sklepach wnętrzarskich znajdziemy np.

  • Białe, bardzo subtelnie wykonane sznury koralików, które do złudzenia przypominają szykowną koronkę i świetnie sprawdzą się jako oddzielenie głównego pokoju od jego części sypialnej.
  • Ekologiczne zasłony wytwarzane z koralików bambusowych lub rattanowych – niezwykle drobnych, delikatnych i jednocześnie bardziej kryjących, dzięki czemu uzyskuje się większy efekt prywatności i faktycznego oddzielenia od siebie dwóch pomieszczeń.
  • Perłowe sznury koralików – stworzone do wnętrz eleganckich, również aranżowanych na nutę glamour, w których przepych i połysk muszą być dopracowane w każdym detalu.
  • Koraliki na drzwi z motywami układającymi się w konkretny wzór np. kota łapiącego motyle, ptaki, drzewo, czy palmę jakby wyrastającą z parkietu. Tego typu rozwiązania dobrze sprawdzają się do mieszkań aranżowanych z pomysłem, również tych, w których mieszkają nastolatki.
  • Zasłony dwukolorowe, w których jeden sznur koralików jest np. biały, a drugi czarny, co razem tworzy piękny miks barw w klasycznym wydaniu.
  • Wykańczane cekinowo – z charakterystycznym połyskiem. Będą dobrze wyglądać w efektownych mieszkaniach pełnych kolorów i energetycznych zestawień.
  • Sznurkowe w całości – tu koraliki zastąpione węzełkami sznurków np. marynarskich lub tradycyjnych. Zależnie od wyboru sznura tak powstała zasłona będzie gruba i masywna lub lekka i naturalna.

Ceny koralików na drzwi średnio plasują się od około 90 zł za sztukę, ale znajdziemy też takie, które będą kosztować nas od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.