W poszukiwaniu atrakcyjnej, a do tego praktycznej ozdoby na ścianę, warto rozważyć dziś nie tylko kolorowe fototapety, panele czy materiały imitujące kamień, ale i korek ścienny! Ta tradycyjna i jednocześnie unowocześniona do potrzeb wnętrzarskich ozdoba, może stać się niebanalną dekoracją ściany, wprowadzając do pokoju naturalny, ciepły klimat.

Korek na ścianę – ozdoba i praktyczne zalety w jednym!

Co ważne, korek na ścianę nie jest jedynie bardzo oryginalną jej dekoracją, ale także materiałem niosącym za sobą wiele zalet. Wśród nich, na szczególną uwagę zasługują:

  • W 100% ekologiczne wykonanie, które docenią fani naturalnych wykończeń mieszkaniowych i ci, którzy szukają do domu ozdób nienasyconych chemią, plastikiem i sztucznością
  • Doskonały komfort akustyczny
  • Wysoka izolacja termiczna. Korek ma zdolność do pochłaniania dźwięków, więc położony całościowo (np. jako panel) na ścianie, będzie miał dla domowników podwójne znaczenie. Po pierwsze: stłumi hałasy dochodzące ze środka i nie pozwoli im przenikać do uszu sąsiadów, a po drugie, w przypadku sąsiedztwa o np. głośnych, muzycznych upodobaniach, skutecznie te dźwięki odetnie od wnętrza naszego domu. W zasadzie tego typu pokrycie ścian jest dziś jedyną, tak naturalną opcją pozwalającą wygłuszyć pomieszczenie od czynników zewnętrznych, utrzymując jednocześnie jego dobrą akustykę w środku.
  • Niewielka szerokość, dzięki której nie traci się cennej powierzchni mieszkania
  • Prostota w utrzymaniu w czystości: struktura korka sprawia, że kurz czy zabrudzenia nie są na nim tak widoczne, jak na ścianie po prostu pomalowanej farbą.

Korkowe ściany wykorzystuje się dzisiaj nie tylko w domach prywatnych, a zwłaszcza w blokowiskach, w których ściany są tak cienkie, że słychać zza nich rozmowy sąsiadów, ale i w firmach. To właśnie nowoczesne, biurowe przestrzenie często od środka pokrywa się korkiem tak, by zapewnić pracownikom komfort np. rozmów telefonicznych, by wydzielić dla nich osobne, szczelne dźwiękowo stanowiska pracy i jednocześnie stworzyć klimat naturalności. W takich wnętrzach nie tylko pracuje się efektywniej, ale i znacznie lepiej wypoczywa.

Osoby, które korkową powierzchnię kojarzą wyłącznie z formą i kolorem zatyczek do szampana, również mogą być zaskoczone! Producenci ścian korkowych dbają dziś o ich efektowny wygląd, urozmaicone faktury i utrzymanie różnych form kolorystycznych. Znajdziemy tu nie tylko panele w formie klasycznej, ale i mozaikowe kompozycje będące połączeniem różnych odcieni korka: od jasnego brązu, przez beż, kasztan czy egzotyczne w barwach korki produkowane z cząstek drewna z Teneryfy, Malty i Hawajów.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]