Jeśli na co dzień przeszkadzają ci sąsiedzkie kłótnie, które słyszysz zza ściany zupełnie tak, jakbyś siedział obok, drażni cię płacz dziecka, szczekanie psa albo odgłosy nocnych igraszek rozgrywających się w mieszkaniu obok, postaw na korek na ścianę! To wyjątkowo sprytne, a do tego bardzo estetyczne rozwiązanie skutecznie wytłumi i wyciszy niechciane dźwięki, sprawiając, że znów przypomnisz sobie, czym jest komfort domowego wypoczynku.

Jakie zalety ma korek na ścianę?

O pochłaniających dźwięki właściwościach korka mówi się od lat, ale dopiero niedawno odkryto, jak wykorzystać tę cechę w przypadku mieszkania. Większość z nas kojarzy tablice korkowe jako te, do których można szpilkami przyczepiać różne karteczki, ale nie wyobraża sobie całej ściany pokrytej taką fakturą. Architekci i projektanci wnętrz zadbali więc o to, by panele korkowe nie tylko stały się modne z racji ich niezwykłych cech, ale świetnie się na ścianach prezentowały. Aktualnie w sklepach mamy do wyboru wiele różnych kolorów korka, podobnie jak i faktur jego ułożenie. Warto obejrzeć przykłady takich aranżacji z korkiem na ścianie, bo mogą nas nieźle zaskoczyć! Dekoracyjne, dopracowane w każdym celu, niebanalne i stanowiące autentyczną ozdobę wnętrza.

Zalety

  • Rewelacyjna akustyka utrzymana w środku pomieszczenia
  • Skuteczne tłumienie hałasów zza ścian dzięki wysokiej pochłanialności dźwięków. Ta cecha korka sprawia, że jest on wykorzystywany zarówno w domach prywatnych (szczególnie w blokach o cienkich ścianach), jak i w firmach, wnętrzach hotelowych czy tych przestrzeniach, w których pracuje się z dźwiękami o wysokim natężeniu i nie chce, by przenikały np. do sąsiedniego biura czy sali dla klientów.
  • Całkowicie ekologiczne wykonanie, korek pochodzi w stu procentach z materiałów nadającego się do ponownego przetworzenia. Nie ma tu żadnych sztuczności, chemii czy szkodliwych dla zdrowia dodatków
  • Mała grubość korkowego panelu: nie zajmuje on wiele miejsca, a tym samym nie zmniejsza powierzchni pomieszczenia, jeśli wykorzystuje się go na całej ścianie, a nawet na kilku ścianach

Dużą zaletą ścian pokrywanych korkiem jest również ich wysoka estetyka i niska cena. Z jednej strony ściany te, dzięki naturalnemu wybarwieniu i fakturze korka nie kurzą się tak szybko, a z drugiej, ewentualny brud nie jest na nich tak intensywnie widoczny, jak w przypadku ścian malowanych farbą. Czyści się je prosto, wystarczy przetrzeć szmatką raz na jakiś czas, a koszt takiego wielofunkcyjnego panelu nie opróżnia portfela do zera.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]