Zaprojektowanie kuchni, która jednocześnie będzie miała w sobie nutkę naturalnych klimatów i sielskości kojarzącej się z domem babci oraz nowoczesnego designu rodem z wielkiego miasta, wcale nie jest takie trudne! Popularni architekci wnętrz coraz częściej polecają tu kuchnie szare z drewnem – idealne połączenie tych dwóch potrzeb i coś, co sprawia, że nawet niewielkich rozmiarów kuchnia, nabiera autentycznej magii!

Kuchnie szare z drewnem – idealne połączenie ?

Dlaczego projektanci tak bardzo zwracają uwagę na możliwość wykorzystania w jednym wnętrzu drewna – ciepłego, klimatycznego, swojskiego i szarości – wielkomiejskiej, nieco biurowej, ultranowoczesnej? Z kilku powodów:

  • Kontrasty dobrze ze sobą współgrają: teoretycznie drewno i barwy szare, grafitowe są z zupełnie innych bajek, a jednak doskonale do siebie pasują
  • Drewno rozjaśnia kuchnię, a szarości czynią ją bardziej praktyczną, nie wygubiając przy tym klimatu do przygotowywania w środku posiłków
  • Opcja ta świetnie sprawdza się zarówno w mieszkaniach, domach pod miastem, jak i na wsi. Nie stawia wszystkiego na jedną kartę np. kuchnia typowo wiejska czy kuchnia typowo nowoczesna, a pozwala na półśrodek między tymi rozwiązaniami.
  • Jasne i półciemne drewno oraz szarości harmonizują ze sobą i tonują domową energię. Nie jest dzięki temu ani zbyt energetycznie, ani przesadnie sztywno. Chłód kolorów i ciepło drewna przeplatają się ze sobą, wprowadzając do kuchni charakterystyczny efekt wow!

Pomysły na wykonanie:

  • Szare fronty szafek dolnych + drewno na szafkach podwieszanych
  • Drewniana podłoga + część modułu meblowego oraz szare ściany między szafkami i blatem roboczym
  • Meble drewniane z bokami wykończonymi w grafitach (od jasnych do bardzo ciemnych)
  • Podłoga w miksie tzn. połowa w panelach w kolorze drewna (np. ta, w której będzie stał stół do wspólnego spożywania posiłków), a połowa z paneli barwionych szaro (przy zlewozmywaku, zmywarce, lodówce).
  • Pasiak poziomy: patrząc od podłogi jedno „piętro” wnętrza jest szare (dolne szafki), potem drugie piętro grafit (blat roboczy i powierzchnia nad blatem), kolejne w drewnie (wiszące moduły) i wykończeniowe listwy pod sufitem – szare.
  • Bloki kolorystyczne w pionie – tu nie stosuje się wspomnianego wyżej pasiaka, a większe moduły np. stojące przy sobie lodówka, szafka dolna i wiszące oraz część panelu roboczego z blatem – drewniane, a ciągnące się dalej szafki (góra i dół) + dojście do samej ściany – w szarościach.

Możliwości jest mnóstwo i jak podkreślają specjaliści – każda z nim ma w sobie coś, co przykuwa uwagę, wprowadzając do kuchni nowy nastrój!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]