Zaprojektowanie i urządzenie łazienki jest jednym z tych etapów domowego remontu, który zwykle dostarcza najwięcej wyzwań. Z jednej strony wydaje się, że położymy na ściany płytki, wstawimy kabinę lub wannę i gotowe, a z drugiej, gdy zaczynamy oglądać nowoczesne pomysły na łazienki, sprawa nabiera nagłego skomplikowania. Jak spośród wielu inspiracji wybrać te, które najlepiej wpiszą się w nasz gust i potrzeby? Sprawdzamy!

Modna łazienka inspiracje i nowoczesna stylistyka

Pierwszy krokiem, który pozwoli nam nie zwariować przy aranżacji łazienki, jest jasne określenie swoich potrzeb i budżetu, jaki możemy na to przeznaczyć.

  • Określ, co w łazienkowym wnętrzu jest dla Ciebie najważniejsze: sprzęty, meble, niezbędniki
  • Zdecyduj o kolorystyce i wykończeniu: farba + płytki, same płytki, tynk dekoracyjny, kamień naturalny czy może coś jeszcze innego?
  • Prysznic czy wanna?
  • Sposób ogrzewania i wentylacji – to trzeba przemyśleć przed zakupami wykończeniówki!
  • Budżet: ile masz na to środków i jaka jest górna granica wydatków? Tu uprzedzamy: swojego szczytu szczytów dolicz przynajmniej 10% na nieprzewidziane wypadki.

Łazienka w inspiracjach

Pięć najpopularniejszych, łazienkowych aranżacji:

  • W stylu nowoczesnym – wszystko to, co jasne, optycznie powiększające przestrzeń i z masą elektroniki sterującej różnymi procesami: od łazienkowego ogrzewania, wentylacji, przez pranie, suszenie, aż po kontrolę temperatury wody pod prysznicem.
  • Z nutą naturalnych, skandynawskich klimatów – w tej aranżacji kierujemy się tym, co kojarzy się z przyrodą i minimalizmem. Kolory jasne, z domieszkami zieleni, brązów i kwiatowych akcentów. Bez przerostu formy nad treścią i tak, żeby łazienka była praktyczna, ciepła, ale nie nadziana masą zbędnych dekoracji.
  • Klasycznie i bez wariacji: czerń + biel, drewno + czerń. To najbardziej tradycyjne i mocno klasyczne sposoby na wykończenie wnętrza. Uwaga: nie muszą się podobać każdemu, dlatego warto to dobrze przemyśleć.
  • Ekstrawagancko: jaskrawo, intensywnie z nowatorskimi rozwiązaniami pełnymi zaskakujących idei. Na taką łazienkę często decydują się fani barokowych wykończeń powierzchni, w których często jest więcej przepychu i designu niż użyteczności.
  • Drewno + stal: bardzo modne połączenie, które w żadnym kierunku nie będzie przesadą. Z jednej strony stonowane, z drugiej przykuwające uwagę i pozwalające się zrelaksować.

Oczywiście pomysłów jest znacznie więcej i ostatecznie to Ty decydujesz o tym, który z nich najlepiej wpisze się w Twoje potrzeby i oczekiwania. Na koniec pamiętaj, że to jest Twoja łazienka, więc to właśnie Tobie ma się ona podobać, a nie np. pasować do wizji teściowej czy mamy.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]