Wybór koloru lodówki może się wydawać prosty: biała albo grafitowa to niezmiennie najmodniejsze kolory i często ciężko jest w ogóle znaleźć w sklepach coś, co było inne niż w/w. Jednocześnie biel zwykle wydaje nam się dość oklepana, albo kłócąca się z nowoczesną aranżacją kuchni, szarości są coraz bardziej powszechne, dlatego chętnie sprawdzamy i inne opcje. A może lodówka czarna? Czy warto? Jak zmieni wygląd domowego wnętrza?

Lodówka czarna – do jakich mebli kuchennych pasuje?

Podobno klasyczna czerń pasuje do wszystkiego i chociaż architekci wnętrz z pewnością by się z tym sprzeczali, to czarne lodówki okazują się rzeczywiście idealnie zgrywać z zastanymi we wnętrzach kolorami. Oczywiście możemy zapomnieć o wstawieniu ich np. do kuchni aranżowanej rustykalnie czy na nutę tradycyjnie skandynawską – w takich przestrzeniach zaburzą one pierwotny klimat i będą wyglądać zdecydowanie zbyt nowocześnie w stosunku do reszty pomieszczenia. Wyjątek: lodówki projektowane na zamówienie lub typowo pod wybrany styl urządzenia kuchni.

Jednocześnie od dobrych kilku lat urządzamy wnętrza kuchenne nie na styl starodawny, czy mocno związany z naturą, a właśnie ultranowocześnie. Cenimy stal, drewno, chromowania, dekoracje rodem z trendów industrialnych, przemysłowych czy wielkomiejskich, a we wszystkich takich wnętrzach czerń lodówki będzie się prezentować idealnie!

Pomysły na wykończenie kuchni z czarną lodówką

  • Klasyka: biel + czerń. Białe fronty szafek kontrastujące z ustawioną przy nich lodówką, zrobią spore wrażenie. Jednocześnie rozproszą efekt „szpitalnej sterylności”, wnosząc do kuchni więcej klimatu.
  • Ciepłe drewno: stół, krzesła, blatu kuchenne czy panele podłogowe w tym odcieniu doskonale zgrają się z czernią lodówki. Jeśli do tego dorzuci się nieco energetycznych, jaskrawych dekoracji to całość będzie wyglądać imponująco.
  • Surowe drewno: tak, zdecydowanie! W połączeniu z czarną, zarówno matową, jak i polerowaną lodówką, da efekt miejskiego szyku i bezpretensjonalności
  • Wnętrza retro? Do pewnego stopnia – tu nie zaleca się lodówki prosto ze sklepowej półki, a jeśli ma być czarna, to najlepiej z frontami na zamówienie, które zostaną dopasowane do nastrojów panujących w przestrzeniach retro.

Aktualnie czarne lodówki dostaniemy w asortymencie takich producentów, jak Samsung, Polar, Hisense, Beko, Amica, Ravanson, Bosch, Klarstein Irene, a nawet Sharp. Ceny wahają się od około tysiąca do nawet kilku tysięcy złotych w zależności od rodzaju lodówki, jej pojemność, dodatkowych „bajerów” i oczywiście klasy energooszczędnej.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]