Piętrowe łóżka od wielu już lat stanowią praktyczne rozwiązanie dla problemu znalezienia miejsca do spania dla większej liczby osób – w stosunkowo małych pomieszczeniach. Korzystają z nich zarówno rodziny, które mieszkają w małych blokach i nie mają w nich opcji wydzielenia ani osobnych pokoi dla dzieci, ani postawienia osobnych łóżek, jak i schroniska młodzieżowe, harcerskie, instytucje wojskowe czy ośrodki turystyczne nastawione na przyjazdy grup zorganizowanych. Nowoczesne łóżka piętrowe ikea stanowią tu dobrą bazę zaopatrzeniową do takich potrzeb.

Jakie łóżka piętrowe znajdziemy w ikea?

Rozwiązujące problem ograniczeń przestrzennych łóżka z Ikei projektowane są na wiele różnych sposobów, tak, by idealnie wpisywały się zarówno do przytulnych wnętrz w pokojach dziecięcych, jak i pomieszczeń dla dorosłych.

Popularne modele sieci to:

  • Łóżko Mydal – zaprojektowane jako mocna, stabilna rama wykonana z litego drewna i lakierowana na biało lub pozostawiona w naturalnym, jasnobrązowym kolorze drzewa. Tę kolekcję cechuje szeroka drabinka do wygodnego wejścia na piętro i możliwość dobrania do całości odpowiedniego dla siebie materaca. Rama sprzedawana jest w postaci gołej, czyli bez wbudowanego materaca, co pozwala każdemu dobrać taką jego wersję, która będzie odpowiadać indywidualnym potrzebom. Cena: 999 zł.
  • Seria Vitval – ciekawa i z nutą nowoczesnego szyku. Tu zamiast surowych, drewnianych desek mamy specjalne zewnętrzne panele z elastycznej tkaniny, które stanowią i formę dekoracji łóżka i dodatkowego zabezpieczenia. Materiał można bez problemu zdjąć i wyprać w pralce, kiedy będzie to potrzebne. Idealna opcja do pokoju dziecięcego. Cena: 1499- 1599 zł.
  • Kolekcja Svarta – ultranowoczesna, stalowa rama, której główną zaletą jest ponadprzeciętna wytrzymałość i modne, proszkowe lakierowanie. Z racji na wykorzystanie stali, łóżko wygląda bardziej „dorośle”, dlatego może się ciekawie sprawdzić np. we wspólnym pokoju nastolatków. Zarówno na górnym, jak i dolnym piętrze zawiera w okolicy ułożenia głowy i nóg kilka dodatkowych szczebelków ze stali, co pozwala oprzeć na nich poduszkę, tworząc praktyczny zagłówek umożliwiający komfortowe ułożenie ciała w pozycji siedzącej. Cena: 1299 zł.

Wszystkie meble Ikea, w tym właśnie łóżka piętrowe, sprzedawane są w stanie złożonym, w wygodnych do transportu paczkach. Całość składa się samodzielnie na miejscu, a to stanowi duży atut logistyczny i umożliwia wniesienie mebla nawet do pomieszczeń skrajnie małych, w których wsunięcie go w postaci złożonej, byłoby niemożliwe.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]