W poszukiwaniu oryginalnych rozwiązań do dziecięcej sypialni coraz większym zainteresowaniem rodziców cieszą się łóżka projektowane na kształt domków. Można śmiało powiedzieć, że jest to pomysł niebanalny i wbrew ogólnemu mniemaniu nie ma on wiele wspólnego z klasycznym łóżkiem z baldachimem. To coś znacznie ciekawszego!

Pomysły na łóżko domek – inspiracje

W odróżnieniu od „księżniczkowych” łóżek z baldachimami, klasyczne łóżko domek to coś zupełnie innego, chociaż oczywiście można do niego dołożyć kolorowe tkaniny, które przykryją całość niczym baldachim. Jak to wygląda? W najnowszych pomysłach producentów są to:

  • Łóżka drewniane wykonane tak, by były uniwersalne i idealnie pasowały zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Utrzymane najczęściej w kolorach naturalnego drewna lub lakierowane nieuczulającymi preparatami. W tych propozycjach daszek domku jest otwartą, niezabudowaną konstrukcją, do której można podwieszać zabawki, bujaczki czy skupiające wzrok gadżety.
  • Podobnie jak wyżej – wykonane z drewna, ale malowane na różne kolory najczęściej biały, niebieski czy różowy, stanowiące dla pociechy dodatkowy bodziec wizualny. Tego typu domki łóżka są nieco droższe, bo do ich malowania używa się droższych, antyalergicznych farb, które muszą być bezpieczne dla zdrowia dziecka.
  • Łóżka z barierkami zabezpieczającymi maluchy przed wypadnięciem na podłogę i wzbogacone od schodki, które często do złudzenia przypominają te, kojarzące się z wiejskimi domkami. To dodatkowa atrakcja, polecana szczególnie dla dzieci nieco starszych, które stoją już na nogach na tyle stabilnie, że poradzić sobie ze schodkami.
  • Wersje parterowe – bez podwyższenia, umieszczone bezpośrednio na podłodze tak, by materac i panele znajdowały się jak najbliżej stóp dziecka
  • Wersje podwyższone – najczęściej na wysokości kolan lub pasa, z dodatkowymi zabezpieczeniami.
  • U niektórych sprzedawców można też znaleźć łóżka piętrowe w kształcie domków. Ten typ wciąż jeszcze jest rzadkością, ale przy posiadaniu dwójki dzieci warto ten wybór rozważyć.

Na co zwrócić uwagę, decydując się na łóżko typu domek? Przede wszystkim na producenta, który je wykonuje. Sprawdźmy czy posiada niezbędne doświadczenie i czy jego klienci wystawiają mu dobre opinie. Łóżka tego rodzaju powinny mieć odpowiednie certyfikaty jakości i atesty bezpieczeństwa zależne od wieku dziecka, do jakiego są one dostosowane. Mimo ostrych wizualnie kształtów np. przy górnym daszku takiego domku, wszystko musi być wykonane tak, by nie groziło zdrowiu dziecka i jego bezpieczeństwu. To absolutna podstawa!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]