Oryginalne łóżko ze zjeżdżalnią to jeden z tych pomysłów, które zdecydowanie zachwycą młodsze dzieci. Projekt powstał dzięki pomysłowi na połączenie lubianej przez maluchy zabawy z bardzo sprytnym zachęcaniem ich do korzystania z sypialni. Sama świadomość tego, że po położeniu się do łóżka, będzie można z niego rano „wyjechać” ślizgawką, od razu przyciąga uwagę dzieci.

Jakie łóżko ze zjeżdżalnią?

Współcześni producenci tego rodzaju łóżek podzielili je na kilka różnych wariantów, które opierają się na piętrowości mebla, ale przy założeniu, że jest ono przeznaczone dla jednego dziecka.

  • Łóżko domek – w kolorystyce i dla chłopca i dla dziewczynki. Górną część stanowi materac zabezpieczony barierkami, a dolną specjalny domek zabaw, okryty albo kolorowymi deskami, albo tkaniną, którą można wygodnie odsłaniać i zasłaniać. Z jednej strony znajduje się drabinka do wejścia na materac, a z drugiej zjeżdżalnia do zsuwania się w dół.
  • Pałacyk księżniczki lub zamek rycerza – od w/w domku różni je dekoracja, która przy zjeżdżalnie „finiszuje” różową, księżniczkową wieżą albo szczytem zamku, w zależności od tego, którą wersję dziecko polubi bardziej.
  • Indiańskie klimaty – podobne założenie co do drabinki i zjeżdżalni, ale całość projektowana na kształt wigwamu.
  • Uniwersalne łóżka ze zjeżdżalnią – jasne, białe, błękitne lub w kolorze drewna. To tańsza wersja, która nie nawiązują do bajek ani baśni, a po prostu posiada przy piętrowym łóżku ślizgawkę do zjeżdżania w dół.

Osobną wersją są podwójne, czyli przeznaczone dla dwójki dzieci łóżka ze ślizgawkami. Zalety: oszczędność miejsca, atrakcja dla pociech i bardzo ciekawy wygląd całości. Wady: Z naturalnych przyczyn zjeżdżalnia znajduje się tylko przy górnym materacu, pomijając dolny. Tu, o ile dzieci nie potrafią się ze sobą zgodzić co do miejsca spania, mogą się pojawić problemy pod tytułem „dlaczego on ma, a ja nie mam?”, dlatego warto dobrze się zastanowić nad takim zakupem i przedyskutować z dziećmi tę kwestię wcześniej.

Minusem długofalowych takich łóżek jest też oczywista kwestia wynikająca z dorastania dzieci – im będą starsze, tym mniejszą atrakcję (nie wspominając o bezpieczeństwie!) będzie stanowiło zjeżdżanie po ślizgawce.

Ile kosztują takie meble?

W zależności od modelu od ok 900 zł (wersje podstawowe, minimalistyczne), przez 1000-1500 zł, aż do nawet 3000 zł. Cena jest tu wprost proporcjonalna do dodatkowych gadżetów i skali dekoracyjności takiego łóżka. Im więcej tym drożej. Tańszą opcją może być kupienie samej ramy do łóżka, ale na etapie kompletowania ślizgawki i materaca i tak cena okaże się prawdopodobnie bardzo podobna.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]