Trudno wyobrazić byłoby sobie mieszkanie bez przynajmniej jednego lustra prawda? Poza oczywistymi względami praktycznymi wykorzystanie luster w aranżacji wnętrza potrafi całkowicie zmienić jego charakter. W zależności od konkretnego stylu, pomysłu i designu wnętrza może być jedynie jego uzupełnieniem lub przyjąć kluczową rolę w tworzeniu atmosfery miejsca. Dobierając lustro do danego pomieszczenia, skupiamy się nie tylko na jego lokalizacji i rozmiarze, ale ważnym elementem staje się dobór odpowiedniej ramy wpasowującej się w wybrany styl. Rynek oferuje nam pod tym kątem praktycznie nieograniczone możliwości, od prostych, jednokolorowych ram po bogate zdobienia i często wręcz ekstrawaganckie opcje kolorystyczne. Do wyboru mamy też całą gamę materiałów, z których są wykonane od metalu i drewna po tworzywa sztuczne. Wszystko w zależności od potrzeb naszego wnętrza.

Lustro w złotej ramie. Nieograniczone możliwości aranżacji.

Zdecydowanie ciekawym rozwiązaniem, na które decyduje się coraz więcej osób, jest lustro w złotej ramie. Złota rama lub detal na lustrze ściennym wzmocni i tak już odblaskowe szkło, dodając blasku każdemu pomieszczeniu. Dostępne są one w różnych kształtach od prostokątnych przez okrągłe po owale- wszystko zależy, czego potrzebujemy. Dla bardziej tradycyjnych stylów świetnym rozwiązaniem będą klasyczne, prostokątne lustra ścienne, które będą wyglądać świetnie w przez wiele lat. Ich rama zazwyczaj nie zawiera zdobień, ewentualnie drobne elementy dekoracyjne. W tym przypadku obramowanie zazwyczaj wykonane jest z metalu i stanowi raczej zaakcentowanie charakteru przedmiotu i uzupełnienie wnętrza niż gra pierwsze skrzypce. Na to rozwiązanie projektanci decydują się przede wszystkim we wnętrzach minimalistycznych, nowoczesnych, ale nie jest to regułą. W przypadku chęci bardziej odważnego, czy nawet ekstrawaganckiego rozwiązania możemy postawić na bogate zdobienia, które w połączeniu z innymi elementami wystroju dają nieograniczone pole do stworzenia wyjątkowej aranżacji. W obu przypadkach ważnym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę, jest poziom połysku ramy- od matowych po szczególnie błyszczące.

Rozwiązanie dobre dla każdego pomieszczenia.

Lustro w złotej ramie możemy umieścić tak naprawdę w każdym pomieszczeniu i dobrze dobrane do stylu wnętrza wszędzie sprawdzi się świetnie. Bez względu czy mówimy o lustrze do łazienki, przedpokoju, salonu czy sypialni wszędzie będzie wprowadzać swojego rodzaju świeżość i przytulną atmosferę, jednocześnie pełną elegancji i nowoczesności.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]