Zakup wygodnego materaca do posiadanego już łóżka zwykle stanowi duże wyzwanie i niemały wydatek. Zależy nam tu zarówno na komforcie snu, odpowiedniej twardości materaca, jak i dobrej cenie, które nie wyzeruje portfela. Czy te, które dostępne są w sklepach sieci Jysk są warte uwagi? Sprawdzamy!

Jeśli materace z jysk – to czy warto ?

Według opinii użytkowników, którzy zdecydowali się na zakup materaca w tej sieci, jasno wynika, że cechują się one nie tylko wygodą, ale i jakością służącą potem w sypialni przez lata. Internauci podkreślają też długi czas gwarancji, który w zależności od modelu sięga od dziesięciu do nawet dwunastu lat. Co ważne, Jysk często organizuje różnego rodzaju wyprzedaże, w których materace w cenie np. 1300 zł przeceniane są na 800, czy z 1650 na 900 zł. Na takie okazje czeka wielu klientów, bo nie od dziś wiadomo, że kupno porządnego materaca w atrakcyjnej cenie wcale nie jest takie proste.

Na co zwrócić uwagę przy zakupach?

Odpowiadając na pytanie „materace z jysk – czy warto?” dobrze jest się skupić na konkretnych cechach, jakie posiadają poszczególne modele. To właśnie dzięki nim można wyłapać te, które należą do tzw. wyższej półki i są naprawdę wygodne, poprawiając tym samym jakość snu.

  • Kolekcja Gold Wellpur – to produkty z wysokoelastycznej pianki, która cechuje się małą wagą i łatwością transportu. Całość waży ledwie 1,8 kg zachowując przy tym grubość aż 8 cm. Pikowane poszycie i pianka tworzona w systemie AIR gwarantują miękkość materaca i redukują jego napięcie, przez co świetnie dopasowuje się on do ciała.
  • Basic F10 – podstawowy typ materaca z wypełnieniem zapewniających właściwe podparcie dla kręgosłupa w czasie snu. Ma 7 centymetrów grubości więc będzie dobry dla osób lżejszych oraz dzieci. Plus: można go prać w 40 stopniach Celsjusza i posiada certyfikat OEKO-TEX. Można powiedzieć, że jest to jeden z najbardziej uniwersalnych modeli.
  • Wersje składane Basic – to siedmiocentymetrowe materace z praktycznej pianki poliuretanowej, która można bez problemu wyprać, jeśli z czasem się zabrudzi. Są nieco twardsze od Wellpur, więc sprawdzą się dla osób lubiących czuć materac pod plecami, bez tzw. efektu zapadania się w środku.
  • Basic S15 – klasyczne materace sprężynowe, dobrze dopasowujące się do ciała i wyściełane pianką. Stopień twardości: średni, stworzony z myślą o osobach, które nie lubią ani zbyt miękkich, ani zbyt twardych materacy do spania. Dodatkowo wersja ta posiada certyfikat OEKO-TEX 100, gwarantujący jego dobry wpływ na zdrowie i wysoką jakość wykonania.