Lustra stojące, dostępne dziś w sklepach w wielu różnych wariacjach, można zastosować zarówno w domowej, jaki i biurowej przestrzeni. Ich główną zaletą jest optyczne powiększenie wnętrza, dzięki któremu ma się wrażenie, że jest ono większe niż w rzeczywistości. Z drugiej strony cenimy to rozwiązanie jako metodę na możliwość zobaczenia w lustrze całej sylwetki, od stóp do głów. Jak takie lustra dobrze ustawić w mieszkaniu i co ciekawego można z nimi zrobić?

Lustra stojące – sposoby na ustawienie

Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na rodzaj stojącego lustra, ponieważ przy pierwszym przeglądaniu sklepowych ofert, można odnieść wrażenie, że wszystkie są takie same, a nie są! Ich forma, styl wykonania i stopień pochylenia mogą sprawić, że w jednych pomieszczeniach będą wyglądać lepiej, a w innych gorzej.

Lustra w ramie – najbardziej podstawowa wersja, w której poza szklaną taflą mamy jej całość zamkniętą w ramie. Zwykle jest ona kilkucentymetrowa i stanowi ładne wykończenie całości. Dodatkowo zabezpiecza przed przypadkowym trąceniem szkła np. u podstawy, co mogłoby doprowadzić do jego pęknięcia. Takie lustro stojące sprawdzi się praktycznie wszędzie! W sypialni, salonie, w przedpokoju, w biurze albo w poczekalni, ale i w galerii handlowej np. do sklepu z butami czy spodniami, po to, by klienci mogli się w nich wygodnie przejrzeć.

Gładka powierzchnia bez ramy – to typ lustra ekskluzywnego, w którym całość stanowi lustro bez ramy. Korzyści: większa powierzchnia do przeglądania się i efektowny wygląd. Minusy: szklana tafla opiera się praktycznie na podłodze, więc jeśli chcielibyśmy takie lustro ustawić w pomieszczeniu często odwiedzanym przez dzieci, to może to być ryzykowne. Zalecane bardziej do wnętrz, w których przebywają wyłącznie dorośli.

Uchylne minimalnie – z opcją ustawienia w jednym, najbardziej standardowym poziomie. Wersja ta jest uniwersalna i w zasadzie pasuje do większości osób, ale w szczególnych przypadkach, jak wzrost, waga czy szerokość sylwetki, może ograniczać możliwość widzenia się w lustrze. W tym przypadku lepiej postawić na te modele, które umożliwiają regulację stopnia nachylenia.

Z opcją regulacji nachylenia – dla wyjątkowych potrzeb i wtedy, gdy po prostu lubimy ocenić swój wygląd po różnymi kątami, a nie jednym, z góry narzuconym.

Stojące lustra świetnie sprawdzą się w przestronnych łazienkach, garderobach i w tych miejscach, w których np. z racji na nietypowe ściany, nie ma możliwości zawieszenia na nich luster tradycyjnych. Dodatkowo z racji na swą wysokość, wersje stojące idealnie wpasują się w nowoczesne lofty, mieszkania na poddaszach i apartamenty.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]