Pojawienie się w sklepach popularnych dziś multiramek zdecydowanie zrewolucjonizowało świat prezentowania zdjęć w naszych domach. Modne kolaże różnych fotografii zamkniętych w obrębie jednej czy kilku ramek tego typu szybko stały się domowym hitem i dziś sięgamy po nie już niemal z automatu. Zamiast dziesięciu różnych ramek wieszanych na ścianie – jedna multirama z możliwością dowolnego zestawienia i podmieniania w niej zdjęć!

Jaka multirama do wnętrza? Różne okazje, różne pomysły

W sklepach z domowymi akcesoriami dekoracyjnymi można dziś kupić multiramy w wielu różnych wariacjach. Coś dla siebie znajdzie tu zarówno klasyk, jak i szalony indywidualista, który nie lubi schematów i chętnie wybiera rzeczy zupełnie nietypowe.

  • Tradycyjne multiramki – kwadrat lub prostokąt z wyraźnie wytyczonymi brzegami, które w żaden sposób się nie wyróżniają i stanowią spójną całość. Wewnątrz można umieścić 3,6,9 czy więcej fotografii, podkładając je od tyłu do wybranego kształtu. Opcja ta często wybierana jest jako dekoracja ścian domowych, ale i firmowych, w których liczy się treść (zdjęcia z wyróżnieniami, ważne chwile firmy, kultowe postaci przedsiębiorstwa, migawki z istotnych dla marki wydarzeń itd.), a nie przesadna forma ich eksponowania.
  • Multiramki nieregularne – w których każde zdjęcie ma swoje osobne miejsce, a brzegi ramki „wystają” w różnych kierunkach, zaburzając koncepcje idealnej bryły. Mogą to być całe kolekcje na kilkadziesiąt zdjęć, ale i drobne formy np. na cztery czy pięć fotografii.
  • Wykończone w złocie, srebrze, chromowaniach – bardzo eleganckie, idealnie nadające się do podkreślenia np. zdjęć ze ślubu, wesela, chrzcin, pierwszej komunii świętej dziecka czy innych, jubileuszowych wydarzeń.
  • Wykończone w barwach neonowych – lubiane przez młodsze pokolenie i wprowadzające na domowych ścian prawdziwą feerię barw. Ten typ jest bardzo energetyczny i przyciąga spojrzenia.
  • Bardzo cienkie lub bardzo grube – dwa różne efekty na ścianie. Przy pierwszym niemal nie widać ramki, a kluczem są same zdjęcia, przy drugim – wręcz przeciwnie.
  • Układające się w konkretny kształt np. serce, liść czy klepsydrę – arcy ciekawy pomysł, który poza ładnym wyeksponowaniem zdjęć, staje się też osobną, bardzo atrakcyjną dekoracją ściany.

Podstawową zaletą multiram jest możliwość skomponowania w ich zakresie wielu różnych form wizualnych. Mogą być one przemyślane, pokazywane w ciągu chronologicznym, ale i zupełnie oderwane od schematów, luźno wskazujące ważne dla nas chwile, osoby i wydarzenia. Tu wszystko zależy od własnej fantazji!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]