Planujesz zakup nowej pralki? Sprawdź ofertę marki Electrolux. Pochodząca ze Szwecji firma jest jedną z przodujących marek na rynku sprzętu AGD, a ich produkty w Polsce cieszą się dużą popularnością. Która pralka Electrolux jest najlepsza? Poznaj ranking 2022.

Pralki Electrolux — najlepsze modele 2022

Pralki Electrolux to wysokiej jakości sprzęt, który klienci cenią przede wszystkim za efektywność prania. Wszystkie modele wyposażone zostały w różne programy działania, co pozwala na skuteczne wypranie różnego rodzaju tkanin. W ofercie marki znajdziemy pralki ładowane od góry oraz ładowane od frontu, które wyróżniają się nowoczesnymi technologiami. Dzięki temu pranie jest nie tylko skutecznie i oszczędnie, ale chroni również odzież podczas jej prania i wirowania. Większość urządzeń tej marki pracuje cicho. Którą pralkę Electrolux wybrać? Poniżej przedstawiamy ranking: Najlepsze pralki Electrolux 2022.

Pralka ELECTROLUX EW6F329SP PerfectCare

Jest to cicha (posiada silnik inwerterowy), energooszczędna i intuicyjna w obsłudze pralka, która zadba o czyste i higieniczne pranie. Z powodzeniem pomieści w bębnie 9 kg załadunku dlatego to doskonały model dla wieloosobowej rodziny. Maksymalna prędkość wirowania wynosi 1200 obr./min, przy czy prędkość wirowania można regulować.

Pralka została wyposażona w dodatkowe funkcje, takie jak pranie wstępne, pranie z wykorzystaniem pary, odplamianie, dodatkowe płukanie, łatwe prasowanie oraz tzw. funkcję Soft Plus, dzięki której po wstępnym namoczeniu prania zostaje ono równomiernie rozłożone w bębnie. Umożliwia to detergentom dotarcie do każdego włókna tkaniny.

Electrolux EW7F348SP PerfectCare

To intuicyjna pralka, która sama optymalizuje program (ilość wody i detergentu, czas) – dopasowuje go do ciężaru wsadu. Ponadto jest perfekcyjnie delikatna, dzięki opcjom prania i odświeżania parowego oraz dodatkowego namaczania. Urządzenie oferuje także rozbudowaną regulację parametrów, w tym skracanie cyklu. W bębnie bez problemu zmieścimy do 8 kg prania, maksymalna prędkość wirowania wynosi 1400 obr./min. Klasa energetyczna: A+++.

Pralka Electrolux EW7F348SP PerfectCare posiada certyfikat Woolmark Blue – tkaniny są bezpieczne, takie pranie mechaniczne jest jak pranie ręczne. W rankingu najlepszych pralek Electrolux 2022 znalazła się z jeszcze jednego powodu – ten model wyróżniono za desing i ergonomię nagrodą if Design i RedDot.

Electrolux EW8F148BP

Jest to niezwykle pojemna pralka (ładowność 8 kg), która posiada system samodzielnie dostosowujący czas trwania programu do wielkości załadunku. Ponadto ma funkcję wstępnego mieszania detergentu z wodą, co pozwala na dotarcie płynu do wszystkich włókien.

Electrolux EW8F148BP oferuje także cykl prania trwający poniżej godziny, a innowacyjny system SteamCare umożliwia ograniczenie używania żelazka, gdyż wyprane ubrania są mniej pogniecione. Wynika to z zastosowania gorącej pary. Maksymalna prędkość wirowania wynosi 1400 obr./min.

Electrolux EW6S306SPX

Ten model wyróżnia się eleganckim czarnym kolorem oraz szerokością zaledwie 38 cm. Posiada ładowność do 6 kg i podobnie jak wszystkie poprzednie modele ładowana jest od frontu. Maksymalna prędkość wirowania wynosi 1000 obr./min.

Dzięki systemowi SensiCare ubrania wyprane w pralce Electrolux EW6S306SPX wyglądają jak nowe przez długi czas, ponieważ dopasowuje ona cykl prania do ciężaru ubrań. Z kolei program antyalergiczny z wykorzystaniem pary skutecznie usuwa z odzieży bakterie i alergeny. Sprzęt wyróżniono prestiżową nagrodą iF Design.

Electrolux EW6T4272P

To ładowany od góry model, który świetnie sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach. Ładowność bębna wynosi 7 kg, a maksymalna prędkość wirowania wynosi 1200 obr./min.

Pralka Electrolux EW6T4272P posiada system ważenia ładunku i na tej podstawie dostosowuje cykl prania, z kolei program TimeManager pozwala na dostosowanie cyklu prania do swoich potrzeb. Za sprawą programu zapewniającego rozprowadzanie płynu zmiękczającego, ubrania przez długi czas pozostają świeże.