Remont mieszkania to przedsięwzięcie kosztowne i nie każdego na nie stać. Istnieją jednak sposoby, które pozwolą na nienadwyrężanie domowego budżetu. Jednym z nich są nakładki na parapet, dzięki którym można odnowić podokienniki, które z biegiem lat tracą zwykle swój estetyczny wygląd.

Czym są nakładki na parapet?

Nakładki na parapet, inaczej nakładki renowacyjne, pozwalają odnowić podokienniki bez konieczności ich demontażu i wymiany na nowe. Montuje się je bowiem na istniejących elementach, nawet tych bardzo zniszczonych. Dzięki temu ograniczamy prace remontowe oraz ich koszty, ponieważ podczas demontażu parapetu uszkodzona zostaje ściana, którą trzeba później wyszpachlować oraz pomalować.

Nakładki występują w wielu wariantach i kolorach, dzięki czemu można je łatwo dopasować do dowolnego wystroju wnętrza czy ram okiennych. Są też łatwe w utrzymaniu, przez co ich użytkowanie jest bardzo komfortowe.

Produkuje się je z PCV. Najczęściej mają stałą szerokość 38 cm, którą dopasowujemy do własnych potrzeb.

Nakładki na parapet wewnętrzny — zalety

Skorzystanie z nakładki na parapet  wewnetrzny zamiast wymiany na nowy ma szereg zalet. Oto one:

  • brak konieczności wymiany parapetów, dzięki czemu oszczędzamy czas i pieniądze;
  • dzięki nakładkom na parapet możemy odświeżyć nasze wnętrze bez uszkadzania ścian;
  • duża wytrzymałość mechaniczna: nakładki na parapet są odporne na działanie wody, zmiennych temperatur, światła oraz chemikaliów, przez co możemy zamontować je w dowolnym pomieszczeniu;
  • są łatwe w utrzymaniu w czystości;
  • są proste i szybkie w montażu – nie wymagają szlifowania ani zabezpieczenia lakierem lub innym środkiem;
  • ponieważ pokrywane są okleinami w różnych barwach, można je dopasować do każdego wnętrza i barwy stolarki okiennej;
  • są niedrogie dlatego ich wybór ogranicza koszty remontu, dają w pełni zadowalający efekt.

Nakładki na parapet wewnetrzny — montaż

Montowanie nakładki na parapet jest proste, nie musi tego robić fachowiec, nie są też potrzebne specjalistyczne narzędzia.

Na czysty i odtłuszczony podokiennik, za pomocą specjalnego kleju montażowego do parapetów, przyklejamy dopasowaną do niego wielkością nakładkę. Brzegi należy obciążyć ciężkimi przedmiotami (np. książkami) i pozostawić na pewien czas. Do wykończenia bocznych krawędzi parapetu używa się specjalnych zaślepek dopasowanych kolorystycznie do nakładki, a miejsca ich styku ze ścianą oraz ościeżnicą należy uszczelnić silikonem. Na końcu pozostaje jedynie ściągnięcie z nowego parapetu folii ochronnej.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]