Do niedawna meble z palet kojarzyły nam się głównie z ogrodowymi formami relaksacyjnymi, od foteli, a’la sof ogrodowych aż po stoły, ale dzisiaj sięgają znaczniej dalej i wchodzą prosto do domowych wnętrz! Numerem jeden, jeśli chodzi o takie inspiracje są łóżka z palet – osadzone nisko przy podłodze, arcyciekawe, tanie (!) i przy odpowiednim wykończeniu prezentujące się naprawdę świetnie!

Jakie łóżka z palet i czy?

Na blogach poświęconych ciekawym i niebanalnym meblom, łóżka wykonane z palet pojawiają się w kilku zaskakujących wariacjach.

Przypodłogowe – złożone z jednego piętra połączonych ze sobą palet. Po ułożeniu na nich materaca i pościeli wyglądają prawie tak, jakby materac leżał na podłodze, a jednak tak nie jest! Dzięki „żeberkowej” konstrukcji palet całość jest doskonale dopowietrzona od dołu, a w samych paletach, od spodu, często instaluje się przyklejane do nich oświetlenie ledowe. Efekt po uruchomieniu w nocy takich światełek – robi wrażenie!

Dwupiętrowe – zbudowane z dwóch rzędów nałożonych na siebie i połączonych palet (gwoździe, blaszki, śruby). To rozwiązanie sprawdzi się dla osób, które nie lubią spać wprost przy podłodze i ważne jest dla nich podwyższenie oraz możliwość porannego wstania z łóżka, opierając nogi na ziemi i zginając kolana pod kątem 90 stopni. Plusem tej formy meblowej jest bardzo atrakcyjny wygląd całego łóżka. Palety można tu zostawić zarówno w formie surowej, jak i pomalować je na wybrany przez siebie kolor (od bieli, przez brązy, czerwienie, cegłę aż po inne dowolnie wybrane barwy impregnatów i farb do drzewa).

Z zagłówkiem z półpalet lub bez zagłówka. Opcja „z” stworzy wygodną do oparcia się przestrzeń za plecami, sprawiając, że w łóżku będzie można poczytać książkę czy posiedzieć, bez konieczności utrzymywania pozycji leżącej. Dodatkowo, do tak przygotowanego zagłówka można bez problemu przykręcić lampkę, zyskując praktycznie oświetlenie do czytania.

Z elementami „wystającymi”, które automatycznie stworzą półeczkę w stylu miniaturowej nocnej szafki, na którą można będzie odłożyć okulary, kubek z wodą czy pilota od telewizora. Można śmiało powiedzieć, że wykonanie takiej półeczki jest jedną z najtańszych metod na posiadanie szafki nocnej bez jej osobnego dokupowania.

Ciekawym pomysłem jest również wykonanie łóżka z szufladą z palety. Jedną z kilku palet stanowiących konstrukcję mebla wystarczy pozbawić środkowych górnych desek, a następnie od spodu przybić płytę tak, by do środka można było bez problemu włożyć np. pościel czy cokolwiek innego, co w takiej nowatorskiej szufladzie chciałoby się przechowywać.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]