W poszukiwaniu oryginalnego materiału na domowe panele warto dziś zwrócić uwagę nie tylko na te, które są klasycznie drewniane (deski), czy laminowane, ale i wyprodukowane z winylu. Dzięki syntetycznemu materiałowi wykorzystanemu do ich produkcji, wyróżniają się one szeregiem praktycznych zalet, których nie posiadają alternatywny.

Jakie panele winylowe leroy merlin?

Duże sieci meblowe mają dziś w swoich ofertach, w dziale paneli winylowych, szereg różnych wariacji: od tych najtańszych w cenie kilkudziesięciu złotych za m2, po takie, które kosztować mogą nawet kilkaset. W Leroy Merlin, sieci sprzedającej wyjątkowo dużo paneli z winylu znajdziemy np.

  • Winylowe panele jodełkowe (klasyk na parkiety) w cenie 109 zł za metr kwadratowy
  • Modele imitujące kamień oraz beton architektoniczny (Medio Artens czy Concrete) – szalenie modne i w atrakcyjnej cenie, bo od 52 zł
  • Mozaikowe wariacje w inspirujących wzorach sprzed lat (Duggan Medio), które świetnie sprawdzą się do pomieszczeń nie tylko domowych, ale i np. gospodarczych. Od 15 zł.
  • Wersje imitujące drewniane słoje, ale zrobione tak, by całość była lekko przydymiona, ciekawa, przykuwająca wzrok (Kolekcje Lassen, Roros czy Casdare) w ceniach od 129 zł.
  • Serie Ocala i Elking – nawiązujące do nowoczesnych, zewnętrznych elewacji, które wyglądają na podłoże jak ułożona na niej, szara cegła czy kamień. Wyjątkowo ciekawe. Od 129 zł.

W dziale panele winylowe leroy merlin można też znaleźć panele w kolorach na co dzień niespotykanych i tym bardziej atrakcyjnych. Murcja Intenso – kojarzące się z wykończeniami wielkich galerii handlowych, w głębokim kolorze grafitu z charakterystycznymi refleksami czy Dubro Intenso – z barwach drewnach z jednej strony tak jasnych, jakby dopiero ścięto je w lesie, a z drugiej ciepłych i ciemnych, świetnie ze sobą współgrających.

Zalety winylowych paneli

Przed zakupem dobrze jest znać podstawowe zalety tego rodzaju paneli. Po pierwsze są one wysoko wodoodporne, dlatego bez problemu można je kłaść w kuchniach czy łazienkach oraz w innych pomieszczeń narażonych na częsty i bezpośredni kontakt z wodą. Po drugie, nadają się do ułożenia tam, gdzie planuje się ogrzewanie podłogowe – wykonane z syntetycznego polichlorku winylu dobrze przewodzą ciepło. Po trzecie: nie ścierają się, mają doskonale antystatyczną powierzchnię do której nie przywiera kurz, więc dobrze sprawdzą się w mieszkaniach alergików. Mają też świetne parametry akustyczne, są antypoślizgowe i odporne na promieniowanie UV oraz uszkodzenia mechaniczne.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]